Přehled judikatury ve věcech nekalé soutěže

Kód: 7357670

Úplný název:

Přehled judikatury ve věcech nekalé soutěže (Ondrejková Dana):

Autor a popis:

Ondrejková Dana, Wolters Kluwer, 304 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
312 Kč (363 Kč)
  / ks  
koupit
 

Předkládaná publikace se zaměřuje na aktuální judikaturu v oblasti nekalé soutěže, doposud v jiných publikacích zabývajících se nekalosoutěžní judikaturou nepublikovanou, tedy na rozhodovací činnost soudů zejména za posledních deset let (v případě Soudního dvora Evropské unie i na starší rozhodnutí, zejména s ohledem na relativní „střídmost" v jeho rozhodovací praxi). Jedná se zejména o rozhodnutí Nejvyššího soudu, ale také o významná rozhodnutí soudů nižších instancí, Ústavního soudu, Soudního dvora Evropské unie a německých soudů (volba právě judikatury této země vyplývá z blízkosti německé právní úpravy i právní praxe ve vztahu k té naší).

Tato publikace obsahuje vyjma „čistě" nekalosoutěžní judikatury také několik rozhodnutí ze souvisejících právních oblastí. Jde například o promlčení přiměřeného zadostiučinění v oblasti ochrany osobnosti, které je zde uvedeno proto, že k této problematice se doposud v oblasti nekalé soutěže Nejvyšší soud nevyjádřil a jedná se o svojí podstatou shodné instituty - zde by tedy občanskoprávní judikatura mohla být určitou „inspirací" pro oblast nekalé soutěže. Dále jsou zde např. uvedena některá významná rozhodnutí týkající se obecně předběžného opatření, které má v oblasti nekalé soutěže nezastupitelný význam a je velmi často využívaným institutem s ohledem na značnou efektivitu z pohledu rychlosti rozhodování soudů o předběžných opatřeních. Znalost těchto rozhodnutí je proto důležitá i v právu proti nekalé soutěži.

V závěru najde čtenář vybraná ustanovení právních předpisů týkajících se nekalé soutěže (včetně právních předpisů Evropské unie). Rovněž zde čtenář nalezne rejstřík právních ustanovení a věcný rejstřík, které umožní snadné vyhledávání v publikaci.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Přehled judikatury ve věcech nekalé soutěže do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Přehled judikatury ve věcech nekalé soutěže.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Přehled judikatury ve věcech nekalé soutěže (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Přehled judikatury ve věcech nekalé soutěže bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Přehled judikatury ve věcech nekalé soutěže doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Přehled judikatury ve věcech nekalé soutěže