Přehled judikatury ve věcech občanskoprávních vztahů k pozemkům

Kód: 7357688

Úplný název:

Přehled judikatury ve věcech občanskoprávních vztahů k pozemkům (kol.):

Autor a popis:

Spáčil Jiří, Spáčil Michal, Wolters Kluwer, 764 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
757 Kč (880 Kč)
  / ks  
koupit
 

Pozemkové právo představuje jednu z nejvýznamnějších a v praxi nejfrekventovanějších oblastí právního řádu. Proto se naše nakladatelství rozhodlo předložit právnické veřejnosti tento výběr z judikatury vztahující se k pozemkům. Přehled obsahuje zejména judikaturu k právním úkonům týkajícím se pozemků, k bližšímu vymezení pojmů „pozemek" a „parcela" a jejich vzájemného vztahu, k žalobám na ochranu práv k pozemkům. Lze tu najít i problematiku sousedských práv a rozhodnutí ohledně držby a vydržení práv k pozemkům. Stranou pozornosti nezůstává ani katastr nemovitostí. Přehled se věnuje i právním vztahům vlastníků pozemků ke stavbám na nich umístěných (včetně pozemních komunikací, rybníků a dalších vodních děl), pozemkovým věcným břemenům a přináší závažnější rozhodnutí ohledně náhrady škody a bezdůvodného obohacení, majících vzat k pozemkům.

Nahlédnout do Přehled judikatury ve věcech občanskoprávních vztahů k pozemkům Nahlédnout do Přehled judikatury ve věcech občanskoprávních vztahů k pozemkům

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Přehled judikatury ve věcech občanskoprávních vztahů k pozemkům do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Přehled judikatury ve věcech občanskoprávních vztahů k pozemkům.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Přehled judikatury ve věcech občanskoprávních vztahů k pozemkům (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Přehled judikatury ve věcech občanskoprávních vztahů k pozemkům bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Přehled judikatury ve věcech občanskoprávních vztahů k pozemkům doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Přehled judikatury ve věcech občanskoprávních vztahů k pozemkům