Přehled judikatury ve věcech promlčení a prekluze v soukromém právu

Kód: 7357941

Úplný název:

Přehled judikatury ve věcech promlčení a prekluze v soukromém právu (kol.):

Autor a popis:

Kol., Wolters Kluwer, 272 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
287 Kč (352 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 19.10.2017 dopoledne. 
 

Tento Přehled judikatury aktualizuje a rozšiřuje první vydání, které vyšlo v nakladatelství Wolters Kluwer ČR, a. s., v roce 2006. Námitka promlčení patří mezi nejfrekventovanější procesní obrany, které účastníci civilního řízení využívají.

První část přehledu judikatury se věnuje institutu promlčení, část druhá obsahuje základní rozhodnutí týkající se prekluze. V úvodu každé části najde čtenář judikáty mající obecnou platnost, následující kapitoly jsou orientovány tematicky (např. promlčení práva na náhradu škody, promlčení bezdůvodného obohacení apod.). Autor do Přehledu zařazuje svébytnou kapitolu týkající se vztahu promlčecí doby a podané žaloby a také kapitolu věnovanou procesním následkům námitky promlčení vznesené ve specifické procesní situaci. Stranou pozornosti nezůstala ani v současnosti aktuální problematika týkající se posuzování souladu vznesené námitky promlčení s dobrými mravy.

V rámci svých poznámek autor upozorňuje na z jeho pohledu diskutabilní závěry prezentovaných rozhodnutí a uvádí jiné judikáty, které do jisté míry právě prezentovanému rozhodnutí oponují. U judikatury staršího data poznámky upozorňují na míru jejich použitelnosti a odkazují na skutečně aktuální zákonná ustanovení.

Přehled judikatury je v zásadě použitelný i po účinnosti nového občanského zákoníku.

Nahlédnout do Přehled judikatury ve věcech promlčení a prekluze v soukromém právu Nahlédnout do Přehled judikatury ve věcech promlčení a prekluze v soukromém právu

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Přehled judikatury ve věcech promlčení a prekluze v soukromém právu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Přehled judikatury ve věcech promlčení a prekluze v soukromém právu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Přehled judikatury ve věcech promlčení a prekluze v soukromém právu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Přehled judikatury ve věcech promlčení a prekluze v soukromém právu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Přehled judikatury ve věcech promlčení a prekluze v soukromém právu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Přehled judikatury ve věcech promlčení a prekluze v soukromém právu