Přehled judikatury ve věcech státního zastupitelství a státních zástupců.

Kód: 7478779

Úplný název:

Přehled judikatury ve věcech státního zastupitelství a státních zástupců. (kol.):

Autor a popis:

Lata Jan, Pavlík Jiří, Wolters Kluwer, 412 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
442 Kč (495 Kč)
  / ks  
koupit
 

Přehled judikatury je fakticky prvním zpracováním rozhodovací činnosti soudů ve věcech státního zastupitelství a státních zástupců. Autoři jej pojali jako výběr nejdůležitějších rozhodnutí jak tuzemských, tak evropských soudů, která se vztahují k otázkám základního postavení a působnosti státního zastupitelství a státních zástupců.
Stěžejní je důležitost některých rozhodnutí Ústavního soudu, která se zabývala základními otázkami postavení státního zastupitelství v České republice. U některých jsou uvedeny i podstatné části uplatněných disentů ústavních soudců. Neméně zajímavá mohou být např. rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva v oblasti limitů kritiky státních zástupců.
Podstatnou částí předkládané publikace je kárná judikatura, v jejímž rámci jsou zařazena i rozhodnutí z doby, kdy o kárných proviněních státních zástupců bylo rozhodováno kárným senátem státního zastupitelství při Nejvyšším státním zastupitelství, která nejsou obecně přístupná.
V závěru publikace jsou zařazena stanoviska Etické komise Unie státních zástupců České republiky.
Publikace může být praktickou pomůckou pro kárné žalobce i kárně žalované, ale je určena každému, kdo se uvedené problematice věnuje nebo koho zajímá.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Přehled judikatury ve věcech státního zastupitelství a státních zástupců. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Přehled judikatury ve věcech státního zastupitelství a státních zástupců..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Přehled judikatury ve věcech státního zastupitelství a státních zástupců. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Přehled judikatury ve věcech státního zastupitelství a státních zástupců. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Přehled judikatury ve věcech státního zastupitelství a státních zástupců. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Přehled judikatury ve věcech státního zastupitelství a státních zástupců.