Přehled judikatury ve věcech vyživovací povinnosti rodičů

Kód: 7478046

Úplný název:

Přehled judikatury ve věcech vyživovací povinnosti rodičů (Polišenská Petra):

Autor a popis:

Polišenská Petra, Wolters Kluwer, 432 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
578 Kč (715 Kč)
  / ks  
koupit
 

Přehled judikatury ve věcech vyživovací povinnosti rodičů představuje rozhodnutí vztahující se k § 85 až 87 a § 96 až 103 zákona č. 94/1963 Sb., o rodině. Pro komplexní náhled na problematiku výživného dětí, je zahrnuta do Přehledu i judikatura vztahující se k ustanovením § 213 zákona č. 140/1961 Sb., trestní zákon a § 196 zákona č. 40/2009 Sb., trestní zákoník.

Přehled je tematicky rozčleněn na civilní část a trestní část. Obě části Přehledu jsou dále členěny na kapitoly, které vedle obecného širšího pohledu (jde zejm. o rozhodnutí Ústavního soudu) zahrnují postupně procesní úpravu vyživovací povinnosti, její rozsah, postavení rodičů v rámci této povinnosti a dále jednotlivé životní situace, do nichž se účastníci vztahů v souvislosti s vyživovací povinností dostávají, jako je pozůstalostní řízení, pěstounství, výkon rozhodnutí; nechybí ani judikáty s mezinárodním prvkem, tj. rozhodnutí reflektující rozhodnutí Soudního dvora EU a ESLP. V části trestní se pak dále člení na kapitolu zabývající se zanedbáním povinné výživy a plněním (neplněním) zákonné povinnosti vyživovat.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Přehled judikatury ve věcech vyživovací povinnosti rodičů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Přehled judikatury ve věcech vyživovací povinnosti rodičů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Přehled judikatury ve věcech vyživovací povinnosti rodičů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Přehled judikatury ve věcech vyživovací povinnosti rodičů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Přehled judikatury ve věcech vyživovací povinnosti rodičů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Přehled judikatury ve věcech vyživovací povinnosti rodičů