Přezrálé broskve

Kód: 9045682

Úplný název:

Přezrálé broskve (Holcová Milena):

Autor a popis:

Holcová Milena, Šalvar, 276 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
183 Kč (245 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Přezrálé broskve jsou studií celoživotního nepřátelství dvou žen. Znají se už z gymnázia, obě studovaly žurnalistiku, ale nikdy neměly a ani nechtěly mít nic společného.
Terezie, atraktivní šéfredaktorka lifestylového magazínu je podle Anny chladnokrevná mrcha. Anna podle Terezie tlustá, zaminrákovaná, sebelítostivá babizna. Když je osud potměšile svede dohromady, ocitnou se v nepohodlných rolích, které by si dobrovolně ani jedna nevybrala. Jsou - podobně jako broskve v názvu -již příliš zralé na to nějak zásadně měnit životní názor, přesto to pro obě znamená šanci rozbít myšlenkové stereotypy, povznést se nad dlouhodobě živenou nenávist. Jejich vnitřní i vnější bitvy budí odpor i pochopení, v každém případě však touhu dospět s oběma hrdinkami k noblesnímu konci.
Kniha tak s lehce ironickým odstupem sonduje, co je vlastně podstata ženství: Koketérie? Mateřství? Schopnost milovat a odpouštět? Intriky a manipulace? Solidarita? Z několika odlišných úhlů pohledu nám autorka předkládá skicu dvou odlišných přístupů k životu a světu, které se v jednom zásadním momentě musejí protnout a navíc ten otřes přežít.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Přezrálé broskve do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Přezrálé broskve.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Přezrálé broskve (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Přezrálé broskve bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Přezrálé broskve doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Přezrálé broskve