Příběh z doby neobyčejného šílenství - Život a svět krupského koželuha Michela Stüelera za

Kód: 7429469

Úplný název:

Příběh z doby neobyčejného šílenství - Život a svět krupského koželuha Michela Stüelera za (Kilián Jan): Život a svet krupského koželuha Michela Stüelera za tricetileté války

Autor a popis:

Kilián Jan, Vyšehrad, 288 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
238 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Psavý koželuh z krušnohorského hornického města Krupky Michel Stüeler (1583–1656) není již českému čtenáři postavou neznámou. Rozsáhlé paměti tohoto měšťana obsahující velké množství jinde téměř nedochovaných informací o každodenním životě na menším českém městě v době třicetiletého konfliktu vydal nedávno historik Jan Kilián. Nyní tentýž autor představuje čtenářům životopis jejich autora, který byl nejen bystrým pozorovatelem a pilným zapisovatelem dění, ale vystupuje i v celé řadě dalších rolí, soukromých i veřejných: jako potomek svého rodu, poddaný své vrchnosti, městský úředník s řadou pověření ve věci správy své obce, bergmistr dohlížející na místní proslavenou těžbu cínu, mistr koželužského řemesla, zemědělec se zájmem o meteorologické jevy či o pomologii, manžel a otec, soused či věřící člověk. Skrze osobnost literárně činného měšťana je možné nahlédnout dobu „neobyčejného šílenství“, dobu v mnoha směrech v českých dějinách převratnou, ve vší její barvitosti i rozporuplnosti. Knihu doprovází bohatá obrazová příloha.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Příběh z doby neobyčejného šílenství - Život a svět krupského koželuha Michela Stüelera za do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Příběh z doby neobyčejného šílenství - Život a svět krupského koželuha Michela Stüelera za.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Příběh z doby neobyčejného šílenství - Život a svět krupského koželuha Michela Stüelera za (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Příběh z doby neobyčejného šílenství - Život a svět krupského koželuha Michela Stüelera za bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Příběh z doby neobyčejného šílenství - Život a svět krupského koželuha Michela Stüelera za doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Příběh z doby neobyčejného šílenství - Život a svět krupského koželuha Michela Stüelera za