Příběhy obyčejných šílenství - „Nová vlna“ české dramatiky po roce 1989

Kód: 7470087

Úplný název:

Příběhy obyčejných šílenství - „Nová vlna“ české dramatiky po roce 1989 (Jungmannová Lenka): "Nová vlna" ceské dramatiky po roce 1989

Autor a popis:

Jungmannová Lenka, AKROPOLIS, 248 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
163 Kč (239 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 29.9.2017 dopoledne. 
 

Monografie ukazuje polistopadovou „novou vlnu“ původní české dramatiky jakožto jedinečný fenomén: zkoumá ji na pozadí celoevropského hnutí (New European Drama), všímá si jejích zdrojů (britské, německé aj. dramatiky) a uměleckých vlivů (literatura, film, televize), sleduje její prezentaci v médiích (odborných i kulturních časopisech, rozhlase, popř. v televizi a na internetu), referuje o událostech, které tvorbu či uvádění těchto her provázely, i o aktivitách, které sloužily k jejich propagaci (ceny, přehlídky aj.). Autorka také teoreticky vymezuje zkoumanou problematiku a snaží se definovat jednotlivé tendence, žánry či typy her této dramatiky; především se zabývá současnou groteskou - tzv. coolness dramatem, politickým dramatem, ženským dramatem, „dokumentárním“ dramatem atp. V přehledovém závěru první části knihy pak představuje české dramatiky nejmladších dvou generací. Druhá část práce sestává z šesti esejů, které interpretují dílo nejvýznamnějších autorů „nové vlny“: Lenky Lagronové, Davida Drábka, Jiřího Pokorného, Ivy Klestilové (Volánkové), Petra Zelenky a Petra Kolečka. Monografie postihuje stěžejní jev současné české literatury a divadla, a protože výzkumu předcházel náročný sběr materiálu, lze ji vnímat také jako svého druhu autorčino svědectví o daném uměleckém dění. Součástí knihy jsou historiografické odkazy na inscenace her „nové vlny“, cizojazyčné resumé a jmenný rejstřík.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Příběhy obyčejných šílenství - „Nová vlna“ české dramatiky po roce 1989 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Příběhy obyčejných šílenství - „Nová vlna“ české dramatiky po roce 1989.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Příběhy obyčejných šílenství - „Nová vlna“ české dramatiky po roce 1989 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Příběhy obyčejných šílenství - „Nová vlna“ české dramatiky po roce 1989 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Příběhy obyčejných šílenství - „Nová vlna“ české dramatiky po roce 1989 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Příběhy obyčejných šílenství - „Nová vlna“ české dramatiky po roce 1989