Audio CD: Příběhy odvahy a dobrodružství z časopisu Mladý hlasatel - CD

Kód: 5642822

Úplný název:

Audio CD: Příběhy odvahy a dobrodružství z časopisu Mladý hlasatel - CD (Various): z casopisu Mladý hlasatel

Autor a popis:

Various, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
198 Kč (265 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Otakar Batlička (12. 3. 1895 – 13. 2. 1942) psal své povídky do časopisu Mladý hlasatel od roku 1939 do roku 1941. Čerpal z osobní zkušenosti světoběžníka, protože v mládí procestoval mnoho zemí téměř všech světadílů. Psal o vlastních zážitcích i o těch, které na cestách zaslechl vyprávět, či si je vysnil. Po okupaci Československa se stal členem ilegálního protifašistického hnutí Obrana národa, v němž pracoval jako telegrafista. Byl zatčen a zemřel v koncentračním táboře Mauthausen. Po smrti vycházely jeho povídky, jichž je na 150, také v časopisu Vpřed a následně v řadě knižních vydání, určených dětem a mládeži. Svými dobrodružnými příběhy nadchl mnoho mladých lidí, kteří se stali po celý život nadšenými obdivovateli tohoto autora. Někteří z interpretů tohoto zvukového výběru k nim též patří. V našich devíti povídkách procestujeme řadu zemí. Dostaneme se do USA, na Aljašku, do Číny, Indie a Afriky. Zde všude se odehrávají příběhy, v nichž jde mnohdy jejich hrdinům o život. A hlavními aktéry nemusí vždy být jen lidé. Může to být například zkušený, pracovitý a rozumný slon nebo šimpanzi, cestující v letadle. Velmi často se však povídky týkají mladých lidí, jimž jsou určeny především. Kvartetu vypravěčů vévodí Ondřej Vetchý, který svým rozechvělým, znepokojivě dramatickým projevem umí napětí násobit. Zbylí tři interpreti jej skvěle doplňují a umocňují vzrušující a nečekané události, jimž nasloucháme. Povídky legendárního autora napínavých příběhů ve zvuku.

Čtou: Ondřej Vetchý, Mirek Černý, Robert Tamchyna, Michal Koch
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Příběhy odvahy a dobrodružství z časopisu Mladý hlasatel - CD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Příběhy odvahy a dobrodružství z časopisu Mladý hlasatel - CD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Příběhy odvahy a dobrodružství z časopisu Mladý hlasatel - CD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Příběhy odvahy a dobrodružství z časopisu Mladý hlasatel - CD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Příběhy odvahy a dobrodružství z časopisu Mladý hlasatel - CD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro děti a mládež

 
Knihkupectví / Knihy pro děti a mládež / Audio CD: Příběhy odvahy a dobrodružství z časopisu Mladý hlasatel - CD