Příběhy slávy a zapomnění - Znojemští umělci, jejich díla a osudy na sklonku baroka

Kód: 7485024

Úplný název:

Příběhy slávy a zapomnění - Znojemští umělci, jejich díla a osudy na sklonku baroka (Valeš Tomáš): Znojemští umelci, jejich díla a osudy na sklonku baroka

Autor a popis:

Valeš Tomáš, Barrister & Principal, 292 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
147 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Královské město Znojmo sehrálo důležitou úlohu nejen v dějinách Moravy, ale stejně významným se stalo také pro výtvarnou kulturu. Situování města takřka na půli cesty mezi Brnem a Vídní předurčovalo rovněž jeho výsadu jako odbytiště umělecké produkce z obou uvedených měst. Vysoká koncentrace sídel světských aristokratů, řeholních domů, zámožných měšťanů a náboženských bratrstev ve městě a jeho okolí následně vytvářela dostatečnou, různě náročnou poptávku po uměleckých dílech a uměleckořemeslných předmětech. Kniha provede čtenáře nejen po důležitých uměleckých realizacích vzniklých především v průběhu 18. století, ale umožní také vhled do každodenního života jednotlivých tvůrců, představí mechanismy fungování uměleckých dílen, okolnosti vzniku vybraných výtvarných děl a v neposlední řadě také osudy konkrétních, dnes prakticky zapomenutých umělců a uměleckých řemeslníků.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Příběhy slávy a zapomnění - Znojemští umělci, jejich díla a osudy na sklonku baroka do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Příběhy slávy a zapomnění - Znojemští umělci, jejich díla a osudy na sklonku baroka.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Příběhy slávy a zapomnění - Znojemští umělci, jejich díla a osudy na sklonku baroka (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Příběhy slávy a zapomnění - Znojemští umělci, jejich díla a osudy na sklonku baroka bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Příběhy slávy a zapomnění - Znojemští umělci, jejich díla a osudy na sklonku baroka doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Příběhy slávy a zapomnění - Znojemští umělci, jejich díla a osudy na sklonku baroka