Příběhy vepsané do kamene aneb putování za drobnými kamennými památkami Domažlicka a Tacho

Kód: 8731603

Úplný název:

Příběhy vepsané do kamene aneb putování za drobnými kamennými památkami Domažlicka a Tacho (Procházka Zdeněk): Geschichten in SteinGeshrieben 2

Autor a popis:

Procházka Zdeněk, ČESKÝ LES, 216 stran, jazyk - čeština, nemčina, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
168 Kč (230 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Druhý díl knihy nás přivede opět do krajiny Českého lesa na Domažlicko a Tachovsko. Nalezneme zde velké množství informací a dokumentace, která se tentokrát týká morových sloupů, barokních plastik a soch volně umístěných v krajině. Samostatný katalog je věnován pracím lidových kameníků, mezi nimiž je hlavní postavou Georg Böhm, který svá pozoruhodná sochařská díla vytvářel v 1. polovině 19. století. Kameníci v popisované oblasti pracovali až do 1. poloviny 20. století. Součástí katalogů je i bohatá fotografická dokumentace. Celkem je v 1. a 2. dílu knihy popsáno 777 památek. Úvodní kapitoly katalogů jsou česko-německé.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Příběhy vepsané do kamene aneb putování za drobnými kamennými památkami Domažlicka a Tacho do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Příběhy vepsané do kamene aneb putování za drobnými kamennými památkami Domažlicka a Tacho.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Příběhy vepsané do kamene aneb putování za drobnými kamennými památkami Domažlicka a Tacho (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Příběhy vepsané do kamene aneb putování za drobnými kamennými památkami Domažlicka a Tacho bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Příběhy vepsané do kamene aneb putování za drobnými kamennými památkami Domažlicka a Tacho doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / Příběhy vepsané do kamene aneb putování za drobnými kamennými památkami Domažlicka a Tacho