Příběhy zámků v Čechách a na Moravě I - Jeviště života šlechtického

Kód: 7428202

Úplný název:

Příběhy zámků v Čechách a na Moravě I - Jeviště života šlechtického (Wagnerová Magdalena): Jevište života šlechtického

Autor a popis:

Wagnerová Magdalena, Plot, 184 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
204 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Zámek není jen dominanta kraje, elegantní rozsáhlá budova nebo výstavní obytný objekt některého z četných šlechtických rodů, jež žily na našem území, zámek je především místo s bohatou historií, sahající hluboko do národní minulosti. Jeho „rodokmen“ často obsahuje překvapivé dramatické okamžiky a nezřídka bývá plný nečekaných zvratů, zlomových dějinných momentů a významných událostí, které spoluvytvářejí dějiny naší země. Ať už jde o zámek Konopiště, Lány, Dobříš, Hlubokou, Český Krumlov, Orlík, Duchcov, Litomyšl, Ratibořice, Telč nebo Lednicko-valtický areál, vždy jde o dotyk skutečné historie. A přitom je každý ze zámků, uvedený v této publikaci, jiný - podobně jako se odlišovali zámečtí páni, obyvatelé těchto honosných sídel, anebo jen dočasní návštěvníci, hosté či slavní architekti a stavitelé, kteří těmto zámkům vtiskli neopakovatelný ráz - významným rodem Schwarzenbergů a Rožmberků počínaje a kněžnou Zaháňskou, hrabětem Casanovou či úřadujícím prezidentem republiky konče.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Příběhy zámků v Čechách a na Moravě I - Jeviště života šlechtického do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Příběhy zámků v Čechách a na Moravě I - Jeviště života šlechtického.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Příběhy zámků v Čechách a na Moravě I - Jeviště života šlechtického (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Příběhy zámků v Čechách a na Moravě I - Jeviště života šlechtického bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Příběhy zámků v Čechách a na Moravě I - Jeviště života šlechtického doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Příběhy zámků v Čechách a na Moravě I - Jeviště života šlechtického