Omnibus Přijdu tě zabít, Mrtvá světice, Smrtící rozhodnutí

Kód: 7381994

Úplný název:

Omnibus Přijdu tě zabít, Mrtvá světice, Smrtící rozhodnutí (Reichs Kathy): v hlavní roli Temperance Brennanová

Autor a popis:

Reichs Kathy, BB/art, 0 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
255 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
 

V hlavní roli Temperance Brennanová.

Jen zřídkakdy se spisovateli na první pokus podaří tak pozoruhodný mezinárodní vydavatelský debut, jako to dokázala Kathy Reichs se svým uznávaným forenzním thrillerem Přijdu tě zabít. Tato kniha se stala bestsellerem na žebříčku New York Times, bestsellerem číslo 1 v Kanadě i Británii a získala prestižní Ellisovu cenu za nejlepší první román roku 1997, ale ocitla se také v hlavním výběru Klubu knihy měsíce, když byla autorská práva prodána do devatenácti cizích zemí.
Nyní, v románě Mrtvá světice, rozšiřuje autorka svůj dosah; žije i nadále životem, o kterém píše, a přitom buduje bohatý ansámbl postav, nešetří napětím a to vše spolu s poutavými kriminalistickými detaily činí z Mrtvé světice mezinárodní senzaci.
Dr. Temperance Brennanová, forenzní antropoložka provincie Quebec a rodilá Američanka, sužována krutým chladem montrealské zimy vykope mrtvolu tam, kde by měla ve svém hrobě ležet sestra Élisabeth Nicolet, již přes sto let mrtvá kandidátka svatořečení. Zvláštní, malá rakev, pohřbená v hloubi rozpadajícího se kostela, v sobě přechovává první vodítko k osudu klášterní sestry.
Hádanka obklopující život a smrt sestry Élisabeth Nicolet představuje vítaný kontrast k objevům ve vyhořelé chatě, kde na profesionální expertízu Tempe čekají zuhelnatělá a pokroucená těla. Kdo byli ti lidé? Co je zavedlo vstříc strašlivému osudu? A kde jsou děti?
Andrew Ryan, detektiv z oddělení vražd, k němuž Tempe svého času zahořela, je spolu s ní pověřen vyšetřováním případu žhářství. Z místa požáru jsou zataženi do světů záhadné a kontroverzní socioložky, záhadné komuny a opičí kolonie na jednom karolinském ostrově. Tempe je zcela pohlcena případem, zmatena tím, jak ji Ryan čím dál víc přitahuje, a sužována starostmi o svou sestru Harry, která hledá duchovní procitnutí. Mrtvá světice je plná takových kriminalistických detailů, jaké může dodat jedině Kathy Reichs -- počínaje rekonstrukcí kostry a analýzou hmyzu konče -- a jako taková zavádí čtenáře na strhující cestu od márnice přes laboratoř až na místo činu, od tepla bariérového ostrova až k mrazivému chladu smrtonosné ledové bouře. Tímto působivým a mocným dílem potvrzuje Kathy Reichs svůj statut geniální nové hvězdy na nebi autorů detektivek.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Omnibus Přijdu tě zabít, Mrtvá světice, Smrtící rozhodnutí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Omnibus Přijdu tě zabít, Mrtvá světice, Smrtící rozhodnutí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Omnibus Přijdu tě zabít, Mrtvá světice, Smrtící rozhodnutí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Omnibus Přijdu tě zabít, Mrtvá světice, Smrtící rozhodnutí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Omnibus Přijdu tě zabít, Mrtvá světice, Smrtící rozhodnutí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Detektivky, krimi

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Detektivky, krimi / Omnibus Přijdu tě zabít, Mrtvá světice, Smrtící rozhodnutí