Příliš jednoduchý život

Kód: 7376021

Úplný název:

Příliš jednoduchý život (Thomasová Rosie):

Autor a popis:

Thomasová Rosie, Olympia, 269 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
34 Kč (49 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 19.10.2017 dopoledne. 
 

Dina Stewardová má na první pohled vše, co by od života mohla očekávat: dva nadané, vychované chlapce, profesionálně vysoce úspěšného manžela Matthewa, který vede výzkumný tým na . univerzitě a stojí na prahu převratného objevu v užívání inzulinu, a útulný dům ve Franklinu ve státě Massachussetts, kam se nedávno kvůli Matthewově práci přestěhovali z Londýna.
Dina se však do nového prostředí nemůže dost dobře vpravit: navzdory srdečnému přijetí ze strany místních hospodyněk se cítí izolovaně a uvědomuje si, že se s Matthewem, s nímž kdysi mívala tak láskyplný vztah, začínají stále více odcizovat, mimo jiné i proto, že Matthewa stále více pohlcuje jeho práce a cítí se daleko voIněji mezi kolegy na univerzitě.
Dina naproti tomu nedokáže překonat příslovečnou britskou rezervovanost a stále více se vůči svému okolí uzavírá. Nemůže zapomenout na své třetí dítě, které zůstalo v Anglii a s nímž měla možnost se těšit jen krátkou chvíli, po níž byla nucena volit mezi manželem a dítětem. Svědomí a touha poznat, jak se dcera má, ji donutí vyhledat adoptivní rodinu. Zkomplikuje tak situaci nejen sobě..
I když jde o knihu s problematikou zajímající především ženy, nelze Příliš jednoduchý život rozhodně označit za typický "ženský“ román: kniha zcela postrádá "harlekýnovská" klišé, postavy i děj jsou odpozorované ze života velmi realisticky, počínaje předměstským životem v americkém městečku s manželkou v domácnosti a otcem zcela pohlceným prací, ples logické odcizení, jež toto uspořádání po téměř dvaceti letech manželství zpravidla přináší, až po bolestné problémy vyvolané dospíváním a vědomím viny.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Příliš jednoduchý život do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Příliš jednoduchý život.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Příliš jednoduchý život (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Příliš jednoduchý život bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Příliš jednoduchý život doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Romány pro ženy