Příliš mladý na smrt, příliš starý na budoucnost

Kód: 9055155

Úplný název:

Příliš mladý na smrt, příliš starý na budoucnost (Macháček Jan): Deníky 2006–2015

Autor a popis:

Macháček Jan, Prstek Aleš, 96 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
114 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.2.2018 dopoledne. 
 

Třetí básnická kniha Jana Macháčka. I když, jak podtitul knihy „Deníky z let 2006–2015“ napovídá, nejde o sbírky poezie, ale spíše o osobní výpovědi ve většině případů až „na kost“ autobiografické. V jednom rozhovoru Macháček o svých knihách řekl: „Vím, že píši téměř bez metafor, vím, že můj rým není originální a má čeština je spíše civilní, přesto se mi zdá, že snaha vypovědět svůj život pomocí veršů bez masky, póz a piruet má smysl. Poučená upřímnost, ne exhibicionismus. Snad je to málo, ale to, že mám své čtenáře, kteří mi občas píší i o svých životech, mě usmiřuje s tím, že když se dívám na Sovu, Kainara nebo Mikuláška, dívám se hodně daleko do výšky.“ Macháček je ateista. Jeho jediným bohem je žena, dárkyně a hybatelka života, ztělesněná konkrétními ženami z jeho příběhů. Básník ve své nové knize vypráví o pocitech prázdnoty, marnosti, souboji s alkoholismem, palčivosti stárnutí a hrdosti. A také o naději a chuti žít.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Příliš mladý na smrt, příliš starý na budoucnost do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Příliš mladý na smrt, příliš starý na budoucnost.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Příliš mladý na smrt, příliš starý na budoucnost (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Příliš mladý na smrt, příliš starý na budoucnost bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Příliš mladý na smrt, příliš starý na budoucnost doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Příliš mladý na smrt, příliš starý na budoucnost