Princip přednosti evropského práva v teorii a soudní praxi

Kód: 8757625

Úplný název:

Princip přednosti evropského práva v teorii a soudní praxi (Ondřejková Jana):

Autor a popis:

Ondřejková Jana, Leges, 192 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
245 Kč (320 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Přestože prohlubující se integrace členských států v rámci Evropských společenství a potažmo Evropské unie trvá už více než padesát let, z války soudů, postojů národních parlamentů a názorů části doktríny je patrné, že doposud nejsou vyjasněny základní relace mezi právními řády členských států na jedné straně a evropským právem na straně druhé.
Absence politické vůle jednoznačně ukotvit vztah evropského a národního práva však neposkytuje pouze široký interpretační prostor Soudnímu dvoru EU a národním ústavním soudům, ale i obecné teorii práva, teorii ústavního práva a mezinárodního práva veřejného.
Publikace se zaměřuje na různá pojetí principu přednosti a jejich důsledky v teorii i praxi soudů a reaguje na současné diskuze, jež probíhají na poli evropské doktríny, ale také v jednotlivých členských státech v souvislosti s přijímáním politických rozhodnutí o přenosu dalších pravomocí na Evropskou unii. Obsahuje mimo jiné rozbor klíčových rozhodnutí Evropského soudního dvora a ústavních soudů vybraných členských států k této problematice.
Publikace je vhodná jak pro studenty věnující se tématu evropských studií a evropského práva, tak pro praktikující právníky zajímající se podrobněji o aplikaci evropského práva v České republice.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Princip přednosti evropského práva v teorii a soudní praxi do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Princip přednosti evropského práva v teorii a soudní praxi.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Princip přednosti evropského práva v teorii a soudní praxi (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Princip přednosti evropského práva v teorii a soudní praxi bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Princip přednosti evropského práva v teorii a soudní praxi doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Princip přednosti evropského práva v teorii a soudní praxi