Případy detektiva Murdocha 4.

Kód: 7217903

Úplný název:

Případy detektiva Murdocha 4. (Jenningsová Maureen):

Autor a popis:

Jenningsová Maureen, JOTA, 240 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
243 Kč (328 Kč)
  / ks  
koupit
 

Literární předloha známého televizního seriálu Případy detektiva Mudrocha pokračuje čtvrtým svazkem.

Děj „nejtemnějšího a nejsložitějšího z případů detektiva Murdocha“, jak jej hodnotí literární kritici, se začíná odvíjet v srpnu roku 1895, dvaadvacet let poté, co William Murdoch a jeho sestra utekli před krutým otcem, tyranem a alkoholikem. Oba sourozenci svého otce viní z toho, že způsobil smrt jejich matky. Murdoch, nyní již detektiv policejní stanice číslo 4 v Torontu, se znovu setkává s otcem, který je v té době vězněn na oddělení pro odsouzené k smrti.

Harry Murdoch je zatčen za vraždu Johna Delaneyho, k níž se však nepřiznal, a stále trvá na tom, že byl falešně obviněn. V zoufalé snaze zachránit si život požádá syna, aby mu pomohl prokázat vlastní nevinu. Ačkoliv se s Delaneyem účastnil psích zápasů, není s to vysvětlit, proč ho našli vedle Delaneyho zkrvavené mrtvoly opilého a omámeného. Dokáže si vzpomenout jen na to, že v sázce na psí zápas prohrál s Delaneyem spoustu peněz.

Mladý Murdoch se zmítá mezi stále živými vzpomínkami na hrůzu, kterou ho otec naplňoval v dětství, a mezi možností pomoci otci k útěku a zachránit ho tak před oprátkou. Potom se však dozví o dopisech, které možná skrývají pravdu o otcově minulosti a o okolnostech smrti Murdochovy matky. Komu a čemu má věřit? Je jen jediná cesta - zjistit, zda je jeho otec skutečně vrahem. A datum vykonání rozsudku se neúprosně blíží.

Příběh nás zavádí do ulic i nejzapadlejších uliček viktoriánského Toronta na konci 19. století. Detektiv Murdoch se setkává s těmi nejposlednějšími z posledních, s duševně nemocnými, dostává se až na dno společnosti, tam, kde je týrání dětí, znásilňování a krutost k ženám i ke zvířatům něčím zcela běžným.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Případy detektiva Murdocha 4. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Případy detektiva Murdocha 4..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Případy detektiva Murdocha 4. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Případy detektiva Murdocha 4. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Případy detektiva Murdocha 4. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Detektivky, krimi

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Detektivky, krimi / Případy detektiva Murdocha 4.