Přírodní látky a jejich biologická aktivita - sv.3.

Kód: 2462084

Úplný název:

Přírodní látky a jejich biologická aktivita - sv.3. (Opletal Lubomír): Nutraceutika. Sekundární metabolity rostlin

Autor a popis:

Opletal Lubomír, Karolinum, 700 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
381 Kč (490 Kč)
  / ks  
koupit
 

Sekundární metabolity rostlin jsou látkami v současné době velmi intenzivně studovanými z hlediska potenciálních léčiv a doplňků stravy. Tato monografie navazuje na sv. 1, který se zabýval primárními metabolity a látkami strukturovaných biologických systémů. Rozdělení látek vychází z jejich biogeneze (metabolity vycházející z 2-methyl-buta-1,3-dienových jednotek – terpeny, metabolity vycházející z šikimátu – fenolové sloučeniny a látky z metabolismu aminokyselin) a pokrývá všechny důležité strukturní typy, které disponují využitelnými biologickými účinky. U jednotlivých látek (rostlin, extraktů a dalších forem) využívaných nebo navržených pro použití jako součást doplňků stravy je uvedeno chemické složení (matečná rostlina), strukturní vzorec (vzorce), účinky a použití, kontraindikace, nežádoucí a vedlejší účinky, interakce se současně podanými léčivy a dávkování. Každá ze tří hlavních kapitol je uzavřena výpisem literárních zdrojů, z nichž byly údaje čerpány.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Přírodní látky a jejich biologická aktivita - sv.3. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Přírodní látky a jejich biologická aktivita - sv.3..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Přírodní látky a jejich biologická aktivita - sv.3. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Přírodní látky a jejich biologická aktivita - sv.3. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Přírodní látky a jejich biologická aktivita - sv.3. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Přírodní látky a jejich biologická aktivita - sv.3.