Přírodověda 5 - Porozumění v souvislostech - učebnice

Kód: 7289955

Úplný název:

Přírodověda 5 - Porozumění v souvislostech - učebnice (kol.):

Autor a popis:

Kol., NNS, 88 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
101 Kč (95 Kč)
  / ks  
koupit
 

Učebnice je členěna do několika větších celků.
Úvodní kapitola Žijeme na Zemi rozšiřuje poznatky z předchozích ročníků o podmínkách života na Zemi. Stručně pojednává o gravitaci – o jednom z přírodních zákonů, které na Zemi i v celém vesmíru působí. Větší pozornost věnuje podmínkám života na Zemi, které nám skýtá neživá příroda. Objasňuje i jevy, které z nich vyplývají, jako je střídání dne a noci a ročních období. Přibližuje různé podnebné podmínky, ochrannou funkci atmosféry nebo koloběh vody v přírodě. Představuje i význam půdy, nerostů a hornin, přičemž důraz klade i na praktickou využitelnost nerostných surovin pro člověka.
Kapitola Žijeme ve vesmíru nabízí základní poznatky o nejbližším vesmírném tělese – Měsíci, o naší sluneční soustavě, hvězdách, galaxiích i o vzniku vesmíru. Zabývá se i pozorováním a zkoumáním vesmíru jak ze Země, tak z vesmíru samotného.
Kapitola Člověk je věnována stavbě lidského těla a jeho fungování. Pomocí názorných obrázků přibližuje žákům jednotlivé tělní soustavy. Zároveň se je snaží naučit, jak mají pečovat o své zdraví. Velká pozornost je věnována první pomoci.
Kapitola Člověk ve společnosti se zabývá tématy z našeho běžného života, ale zároveň nabádá k ochraně před různými riziky. Obsahuje např. tato témata: rodina, partnerství, mezilidské vztahy, komunikace, rasismus, globální problémy, nebezpečí závislostí, nebezpečí šikany a kyberšikany, osobní bezpečí, sexuální násilí a týrání, přivolání pomoci v případě ohrožení.
Krátká kapitola Mimořádné události se věnuje těmto tématům: požár v domácnosti, varování v případě nebezpečí a evakuace.
Každá kapitola obsahuje úvodní motivační text, který společně s kontrolními otázkami vede žáky ke čtení s porozuměním.
Důležité učivo je vždy na světlemodrém pozadí – buď jako samostatný text, nebo jako text pod fotografiemi. Zajímavosti jsou označeny speciálním symbolem – informace zde uvedené slouží k oživení výuky, jejich znalost po žácích nevyžadujeme.
Učivo je dále doplněno otázkami, úkoly a pokusy, které motivují i k práci ve skupinách. Text zahrnuje také úkoly s přesahem do jiných předmětů (český jazyk, tělesná výchova apod.) a průřezová témata. Na konci každé kapitoly je shrnutí a opakovací otázky. V učebnici rovněž najdete pět tematických opakování (vždy na konci kapitoly) a závěrečné opakování.
Pod čarou jsou uvedena anglická slovíčka, která souvisí s probíraným učivem.
NNS590
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Přírodověda 5 - Porozumění v souvislostech - učebnice do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Přírodověda 5 - Porozumění v souvislostech - učebnice.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Přírodověda 5 - Porozumění v souvislostech - učebnice (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Přírodověda 5 - Porozumění v souvislostech - učebnice bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Přírodověda 5 - Porozumění v souvislostech - učebnice doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Učebnice pro ZŠ

 
Knihkupectví / Učebnice / Učebnice pro ZŠ / Přírodověda 5 - Porozumění v souvislostech - učebnice