Príspevok Alfreda Schütza k sociologickej teórii

Kód: 7419108

Úplný název:

Príspevok Alfreda Schütza k sociologickej teórii (Alieva Dilbar, Tížik Miroslav):

Autor a popis:

Kol., SLON, 528 stran, jazyk - slovenština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
387 Kč (567 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Kniha poprvé u nás ve větším rozsahu představuje dílo významného sociologa 20. století Alfreda Schütze a přináší první překlady jeho textů. První část knihy Schützove sociologické inšpirácie pre dnešok tvoří autorské příspěvky zaměřené na analýzu teoretického obsahu a potenciálu fenomenologické sociologie a na její případnou reflexi v tehdejší a dnešní sociologii (D. Alieva, I. Šrubař a I. Hanzel) a dále autorské studie usilující o aplikaci Schützovy fenomenologické koncepce na zkoumání konkrétních sociologických problémů (H. Kubátová, D. Alieva, D. Kostlán a M. Tížik).
Druhou část publikace tvoří výběr překladů Schützových studií do slovenštiny. Studie Každodenná a vedecká interpretácia ľudského konania, Tvorba pojmov a teórií v sociálnych vedách a Problém transcendentálnej intersubjektivity u Husserla jsou klíčovými teoretickými a metodologickými texty fenomenologické sociologie. Eseje Cudzinec, Navrátilec, Dobre informovaný občan a Don Quijote a problém reality tvoří čtenářsky nejpřitažlivější část Schützovy tvorby, která se v posledních letech těší mimořádné pozornosti vydavatelů. Kniha je doplněna slovníčkem základních Schützových termínů s uvedením různých verzí jejich překladů do slovenštiny a češtiny.
Studie o A. Schützovi jsou v češtině a slovenštině, překlady jeho textů ve slovenštině.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Príspevok Alfreda Schütza k sociologickej teórii do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Príspevok Alfreda Schütza k sociologickej teórii.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Príspevok Alfreda Schütza k sociologickej teórii (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Príspevok Alfreda Schütza k sociologickej teórii bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Príspevok Alfreda Schütza k sociologickej teórii doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Príspevok Alfreda Schütza k sociologickej teórii