Proč cítím to, co ty - Intuitivní komunikace a tajemství zrcadlových neuronů

Kód: 2475737

Úplný název:

Proč cítím to, co ty - Intuitivní komunikace a tajemství zrcadlových neuronů (Bauer Joachim): Intuitivní komunikace a tajemství zrcadlových neuronu

Autor a popis:

Bauer Joachim, Grada, 176 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
76 Kč (89 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.11.2017 dopoledne. 
 

Tato knížka změní vaše vnímání lidí.
Většinou se to stává ještě před tím, než o tom začneme přemýšlet. Třeba bezděčně opětujeme milý úsměv. Ale proč?
- Proč dovedeme intuitivně chápat a spontánně cítit, co cítí ostatní?
- Proč jsou smích nebo zívání nakažlivé?
- Proč je nám někdo ihned sympatický a někdo ne?
- Proč si dovedeme představit, co si ostatní myslí?
- Proč dospělí spontánně otvírají pusu, když lžičkou krmí malé dítě?
- Proč lidé při rozhovoru bezděčně sedí v podobné poloze jako člověk, s nímž mluví?

Odpovědi na tyto a další zajímavé otázky naleznete v jedné z prvních knih o zrcadlových neuronech, základu naší emoční inteligence. Joachim Bauer, uznávaný psychiatr a psychoterapeut, v ní čtivě a srozumitelně popisuje senzační neurovědecký objev a co z něj plyne pro výchovu, učení, lásku i běžnou komunikaci. Vysvětluje, jak zrcadlové neurony fungují a umožňují nám emocionálně rezonovat s ostatními lidmi, jak nám poskytují intuitivní znalosti o úmyslech osob v naší blízkosti a cítíme díky nim jejich radost nebo bolest. Jsou základem empatie, „instinktu“ a schopnosti milovat. Trénujeme je od narození a ovlivňují nás ve všech oblastech života.
Projevy emocionální rezonance, jako je intuitivní přenos pocitů nebo gest, přitom nehrají roli pouze v soukromém životě. V politice a ekonomice slouží jako prostředky k ovlivňování ostatních. V rámci chování manažerů mohou rozhodovat o úspěchu či neúspěchu.
Knížka je určena široké laické i odborné veřejnosti, zejména rodičům, partnerům, učitelům, manažerům, psychologům a všem, které zajímá tajemství komunikace mezi lidmi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Proč cítím to, co ty - Intuitivní komunikace a tajemství zrcadlových neuronů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Proč cítím to, co ty - Intuitivní komunikace a tajemství zrcadlových neuronů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Proč cítím to, co ty - Intuitivní komunikace a tajemství zrcadlových neuronů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Proč cítím to, co ty - Intuitivní komunikace a tajemství zrcadlových neuronů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Proč cítím to, co ty - Intuitivní komunikace a tajemství zrcadlových neuronů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Psychologie osobnosti / Proč cítím to, co ty - Intuitivní komunikace a tajemství zrcadlových neuronů