Proč Židé zavrhli Ježíše - Zlomový bod v dějinách Západu

Kód: 8706760

Úplný název:

Proč Židé zavrhli Ježíše - Zlomový bod v dějinách Západu (Klinghoffer David): Zlomový bod v dejinách Západu

Autor a popis:

Klinghoffer David, RYBKA, 304 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Proč Židé zavrhli Ježíše? Jaké reálné důvody mohly Židy vést k tomu, že se od Ježíše odvrátili nebo se proti němu postavili? Proč odmítali křesťanskou cestu ke spáse se sveřepostí, v níž křesťané často spatřovali zatvrzelost či zlovolnost? Mohou, nebo nemohou být právem obviňováni, že Ježíše zabili?
David Klinghoffer si ve své provokativní a odvážné knize předsevzal najít odpověď na otázku, která je předmětem vášnivých sporů a polemik po staletí. Svůj historický výklad začíná přiblížením judaismu v době bezprostředně předtím, než Ježíš poprvé veřejně vystoupil, poté zevrubně popisuje reakci, s níž se Ježíš setkal u Židů, následně se zamýšlí nad možným podílem židovského národa na jeho smrti. V další části pátrá po důvodech, proč Židé tak ostře odmítli apoštola Pavla, analyzuje vývoj, který ježíšovský spor nabral v talmudickém období a středověku, a konečně si klade otázku, proč neshody přetrvávají až do současnosti.
Publikace Proč Židé zavrhli Ježíše je první knihou, která na základě zevrubného studia historických pramenů předkládá příběh ježíšovského sporu, který spolu Židé a křesťané vedou již dva tisíce let a který trvá dodnes.
„Nikdo nepopírá - ani Židé, ani křesťané - že židovské zavržení Ježíše a potažmo celého křesťanství mělo zásadní duchovní důsledky pro obě strany. Křesťané nelibě nesli, že Židé odmítli uznat Ježíše za Mesiáše, zatímco na Židy a celý judaismus měla hluboký dopad vláda křesťanství v Evropě. Jaké jsou skutečné dějinné důsledky tohoto zavržení?“
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Proč Židé zavrhli Ježíše - Zlomový bod v dějinách Západu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Proč Židé zavrhli Ježíše - Zlomový bod v dějinách Západu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Proč Židé zavrhli Ježíše - Zlomový bod v dějinách Západu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Proč Židé zavrhli Ježíše - Zlomový bod v dějinách Západu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Proč Židé zavrhli Ježíše - Zlomový bod v dějinách Západu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Proč Židé zavrhli Ježíše - Zlomový bod v dějinách Západu