Proč život ubíhá rychleji, když stárneme - O autobiografické paměti

Kód: 2001806

Úplný název:

Proč život ubíhá rychleji, když stárneme - O autobiografické paměti (Draaisma Douwe):

Autor a popis:

Draaisma Douwe, Academia, 304 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
203 Kč (295 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha nizozemského profesora historie a psychologie se zabývá autobiografickou pamětí, tedy tou částí psychiky, kde jsou uloženy naše vzpomínky. Tato paměť je značně autonomní a nedá se řídit naší vůlí. Je jako „pes, který si lehne, když se mu chce“. Autor v několika kapitolách seznamuje čtenáře s historií a poznatky experimentální psychologie, která se právě touto pamětí zabývá. Na příkladu několika mimořádných osobností ukazuje, že paměť může být téměř bezedná. Ve své knize se rovněž zabývá problémem uvedeným v názvu knihy, tedy proč se nám zdá, že čas ubíhá rychleji, když stárneme. Na tuto otázku nenabízí jednoznačnou odpověď, protože iluze zrychlování času s věkem se nedá ověřit vědeckým experimentem, ale nechává čtenáře, aby si vytvořil vlastní názor.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Proč život ubíhá rychleji, když stárneme - O autobiografické paměti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Proč život ubíhá rychleji, když stárneme - O autobiografické paměti .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Proč život ubíhá rychleji, když stárneme - O autobiografické paměti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Proč život ubíhá rychleji, když stárneme - O autobiografické paměti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Proč život ubíhá rychleji, když stárneme - O autobiografické paměti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Psychologie osobnosti / Proč život ubíhá rychleji, když stárneme - O autobiografické paměti