Profese tanečníka: mezi obdivem a odsouzením

Kód: 7331241

Úplný název:

Profese tanečníka: mezi obdivem a odsouzením (Bulínová Karolína, Burešová Lucie, Gremlicová Dorota, Kazárová Helena, Zilvarová Daniela):

Autor a popis:

Bulínová Karolína, Akademie múzických umění, 190 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
160 Kč (219 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Kolektivní monografie pěti autorek – Karolíny Bulínové, Lucie Burešové, Doroty Gremlicové, Heleny Kazárové a Daniely Zilvarové – Profese tanečníka: mezi obdivem a odsouzením obsahuje studie zkoumající postavení taneční profese v průběhu času. Představuje pět různých obrazů taneční profese od baroka do současnosti, v Evropě, u nás i v Japonsku, a zaplňuje tak další mezeru v teoretické a historické reflexi této profese.
Kniha se skládá z pěti kapitol, které se věnují určitým okolnostem povolání tanečníka v konkrétním čase, místě a společenském kontextu, a jsou zakotveny v metodách historických či sociologických.
Studie sledují klíčový záměr: co vypovídají fakta o tom, jak byl a je vnímán, modelován a určován tanečník z profesního hlediska společnosti, jejíž je součástí, nebo jak tanečník vnímá své místo v této společnosti. Autorky zkoumají také otázky vstupu do profese a utváření tanečních skupin, okolnosti zaměstnávání, podoby smluvních vztahů. Dotýkají se také zvláštností provozování profese, nároků na čas strávený v rámci divadla na trénincích, zkouškách a představeních. Všechny kapitoly se vztahují k problematice postojů společnosti k taneční profesi, k otázkám společenského stigmatu a prestiže.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Profese tanečníka: mezi obdivem a odsouzením do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Profese tanečníka: mezi obdivem a odsouzením.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Profese tanečníka: mezi obdivem a odsouzením (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Profese tanečníka: mezi obdivem a odsouzením bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Profese tanečníka: mezi obdivem a odsouzením doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Profese tanečníka: mezi obdivem a odsouzením