Programovací jazyk C

Kód: 2510897

Úplný název:

Programovací jazyk C (Kernighan W. Brian, Ritchie M. Dennis):

Autor a popis:

Computer Press, 288 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
231 Kč (317 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Přestože světově proslulá kniha o programovacím jazyku C od jeho zakladatelů vychází v češtině teprve v roce 2006, pro mnohé programátory, kteří ve svém oboru něco dokázali, je již léta vyhlášeným pojmem, stejně jako jména autorů Briana W. Kernighana a Dennise M. Ritchieho. I když současné anglické vydání pochází z roku 1988 (první bylo napsáno v roce 1978), zůstává i v době překladu do češtiny předním celosvětovým bestsellerem, z něhož čerpají základy i detaily jazyka C začátečníci a studenti, ověřené informace autoři jiných publikací a odpovědi na své náhlé otázky programátoři, pro něž je programování v C nebo C++ denním chlebíčkem. Protože v roce 1999 byla přijata nová verze standardu ANSI C, nechal navíc český vydavatel text pečlivě aktualizovat o příslušné změny a novinky. Autorem doplňků, které stojí v kapitolách a na závěr knihy stranou původního textu, je Miroslav Virius – tedy další jméno, jež je samo o sobě zárukou vysoké odbornosti a promyšleného výkladu. Příklady v knize jsou převážně kompletní funkční programy (nejen obvyklé fragmenty), plně lokalizované do češtiny a českého prostředí, což vše dohromady činí knihu snadno použitelnou i pro začátečníky. Protože neobsahuje úvod do programování, předpokládá pouze určitou znalost jeho základních principů (např. proměnné, přiřazovací příkazy, cykly a funkce).

Kniha vás zasvětí do následujících aspektů jazyka C:


Principy a základní prostředky jazyka

Typy, operátory, výrazy

Řízení běhu programu

Funkce a struktura programu

Ukazatele

Struktury

Vstup a výstup

Rozhraní systému Unix

Referenční příručka jazyka

Standardní knihovna

Přehled změn ve vývoji jazyka

Hlavní novinky standardu C99


Kromě správného pochopení jazyka C a nalezení přesných informací o konstrukci a účelu jeho prvků bude i pro zkušenější programátory neocenitelným přínosem dílo mistrů svého oboru i jen pozorně přečíst a pozorovat efektivní použití programovacího jazyka, zásady kvalitního návrhu programů a vysoké znovupoužitelnosti kódu.

O autorech: Brian W. Kernighan a Dennis M. Ritchie jsou vynálezci jazyka C a jedněmi z hlavních osobností v dřívějším vývoji Unixu. Oba pracují od konce 60. let ve výzkumném centru počítačových věd v Bell Laboratories/Lucent Technologies (první z nich údajně dokonce stále ve stejné kanceláři). Kernighan píše programy a příležitostně knihy, např. The Unix Programming Environment nebo The Elements of Programming Style a je konzultantem pro knižní edici Professional Computing u nakladatelství Addison-Wesley. Ritchie se zasloužil např. o vývoj jazyků ALTRAN, BCPL, C či Multics a systému Unix, dnes vede menší výzkumný tým pro distribuované operační systémy, programovací jazyky a síťový hardware.

Nahlédnout do Programovací jazyk C Nahlédnout do Programovací jazyk C

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Programovací jazyk C do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Programovací jazyk C.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Programovací jazyk C (hodnotilo 2 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Programovací jazyk C bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Programovací jazyk C doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie DB a programovací jazyky