Proměna středovýchodní Evropy ranného a vrcholného středověku

Kód: 8648869

Úplný název:

Proměna středovýchodní Evropy ranného a vrcholného středověku (Reitinger Lukáš):

Autor a popis:

Reitinger Lukáš, Matice moravská, 620 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
134 Kč (185 Kč)
  / ks  
koupit
 

Prostor, který je dnes označován jako "středovýchodní Evropa", se utvářel v plynulém dialogu domácích předpokladů s proudem (zejména) západoevropských inovací v podstatě již od svých historických počátků. Výpověď pramenů dále naznačuje, že zhruba mezi léty 800 a 1300 došlo k velké modernizaci politických a mocenských struktur po obou stranách říšské hranice, během níž se državy arpádovských, piastovských a přemyslovských knížat změnily v dědičná království a sídla metropolitů. Tuto dlouhou a ve výsledku úspěšnou proměnu sleduje kolektivní monografie, do níž přispěli čeští, polští a slovenští medievisté mladé a střední generace. Strukturu práce rytmizují tři hlavní problémové okruhy: samotná geneze středovýchodní Evropy, proměna dědičných přemyslovských a piastovských držav v království a utváření oficiálních vzpomínek.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Proměna středovýchodní Evropy ranného a vrcholného středověku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Proměna středovýchodní Evropy ranného a vrcholného středověku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Proměna středovýchodní Evropy ranného a vrcholného středověku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Proměna středovýchodní Evropy ranného a vrcholného středověku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Proměna středovýchodní Evropy ranného a vrcholného středověku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Středověk

 
Knihkupectví / Historie / Světové dějiny / Středověk / Proměna středovýchodní Evropy ranného a vrcholného středověku