Proměny lékařské profese z pohledu sociologie

Kód: 8642957

Úplný název:

Proměny lékařské profese z pohledu sociologie (Křížová Eva):

Autor a popis:

Křížová Eva, SLON, 144 stran, jazyk - čeština, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
102 Kč (138 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha se zabývá sociologickým rozborem lékařské profese a zkoumá sociální roli lékaře/lékařky z pohledu kulturních proměn. Zabývá se mj. otázkou, jaké důsledky má pro lékařskou profesi přeměna moderní společnosti v pozdně moderní či postmoderní. Práci autorka rozvrhla na rozsahem srovnatelné části, teoretickou a empirickou část. Teoretická část vychází ze známých sociologických koncepcí (Parsons, Freidson, Illich) a diskutuje je. Empirická část se věnuje identifikaci mladých lékařů s rolí, „ženským“ aspektům lékařské profese a proměnám české lékařské kultury v posledních desetiletích. V empirické části vychází autorka z vlastních výzkumných projektů, které realizovala v letech 2000-2004 na téma socio-profesní problematika absolventů lékařských fakult v období transformace českého zdravotnictví a sociologické proměny lékařské profese.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Proměny lékařské profese z pohledu sociologie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Proměny lékařské profese z pohledu sociologie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Proměny lékařské profese z pohledu sociologie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Proměny lékařské profese z pohledu sociologie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Proměny lékařské profese z pohledu sociologie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Proměny lékařské profese z pohledu sociologie