Proměny polonistiky

Kód: 2462732

Úplný název:

Proměny polonistiky (Benešová Michala, Zakopalová Lucie, Rusin Dybalská Renata, kol.): Tradice a výzvy polonistických studií

Autor a popis:

Benešová Michala, Karolinum, 302 stran, jazyk - čeština, slovenština, polština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
282 Kč (360 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Kolektivní monografie Proměny polonistiky. Tradice a výzvy polonistických studií připomíná již více než devadesátiletou historii a tradici univerzitní polonistiky v českých zemích.

Ta se rozvíjela nejprve na pražské univerzitě, později i v řadě dalších vysokých škol (Ostrava, Brno, Olomouc, Pardubice, Opava aj.). V poslední době jsme přitom svědky přechodu od tradičního modelu filologických studií ke studiím areálovým (např. středoevropská studia).
Co tato změna může přinést? Kam se polonistická studia posunula? Jak se přístup k polonistice liší v jednotlivých univerzitních centrech v Česku, ale také na Slovensku a v dalších zemích? A co inspirativního může české polonistice nabídnout polonistika zahraniční, v čele s tou polskou?
Na tyto a podobné otázky se autoři snaží nalézt odpověď v pěti tematických blocích: Tradice a perspektivy pražské polonistiky, Současné směry literárněvědné polonistiky, Současné směry jazykovědné polonistiky, Metodika výuky polštiny jako cizího jazyka včera a dnes a Tradice a perspektivy polonistiky v prostoru střední Evropy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Proměny polonistiky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Proměny polonistiky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Proměny polonistiky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Proměny polonistiky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Proměny polonistiky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cizí jazyky

 
Knihkupectví / Učebnice / Cizí jazyky / Proměny polonistiky