Promýšlet architekturu

Kód: 8754524

Úplný název:

Promýšlet architekturu (Zumthor Peter):

Autor a popis:

Zumthor Peter, Archa, 106 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
291 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kultovní kniha esejů švýcarského architekta Petera Zumthora, držitele Pritzkerovy ceny 2009. Pětašedesátiletý architekt cítí uspokojení, že způsob, jakým pracuje si v dnešní uspěchané době zasloužil pozornost a uznání.
Zumthor přiznává, že zčásti pracuje jako sochař. Když na projektu začínám pracovat, tak moje první představa je spojená s materiálem. Věřím, že o tom je architektura. Není o papíru ani o formách, ale je o prostoru a hmotě.

Peter Zumthor se narodil v roce 1943 v Basileji vyučil se truhlářem, vystudoval návrhářství a architekturu na Uměleckoprůmyslové škole v Basileji a na Prattově institutu v New Yorku. Od roku 1979 vede vlastní architektonický ateliér v Haldensteinu ve Švýcarsku.

Nejdůležitější stavby: Zastřešení římských vykopávek na archeologickém nalezišti, Chur, 1986 Kaple sv. Benedikta, Sumvitg, 1988 Bydlení pro seniory, Chur-Masans, 1993 Termální lázně, Vals, 1996 Muzeum umění Bregenz, 1997 „Klangkörper“, švýcarský pavilon na Expo 2000, Hannover, 2000 Dokumentační centrum Topografie teroru, 1997, Berlín, rozestavěná stavba byla z rozhodnutí spolkové země Berlín zbourána Muzeum umění Kolumba, Kolín nad Rýnem, 2007 Polní kaple bratra Klause, Mechernich-Wachendorf, Německo, 2007 obytné domy Annalisy a Petera Zumthorových – „Unterhus“ a „Oberhus“, Vals-Leis, Švýcarsko, 2009.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Promýšlet architekturu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Promýšlet architekturu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Promýšlet architekturu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Promýšlet architekturu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Promýšlet architekturu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Architektura

 
Knihkupectví / Umění / Architektura / Promýšlet architekturu