Pronásledovatel

Kód: 8722222

Úplný název:

Pronásledovatel (Cortázar Julio, Munoz José):

Autor a popis:

Cortázar Julio, B4U Publishing, 88 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
136 Kč (189 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.9.2017 dopoledne. 
 

Rozsáhlá povídka Pronásledovatel (El perseguidor) vyšla poprvé v roce 1959 v knize Tajné zbraně (Las armas secretas) a stala se klasickým dílem literatury 20. století.
Příběh posledních dnů saxofonového mága Johnyho Cartera vypráví jazzový kritik Bruno, který o něm sepsal úspěšnou biografii. Problémy s alkoholem a drogami, obsese i tragické události vrcholí Johnyho předčasnou smrtí. Iniciály Ch. P., jejichž nositeli Cortázar text věnoval, patří jazzovému hudebníkovi Charliemu Parkerovi, na jehož životě je postava Johnyho Cartera založena.
"V tomhle stavu to Johny nemůže dlouho vydržet. Droga a nouze neumí jít ruku v ruce. Myslím na hudbu, která takhle přichází nazmar, na tucty nahrávek, do nichž by Johny mohl vtisknout svou osobitost, to, čím tak úžasně převyšuje všechny hudebníky. Vzpomenu si na jeho větu „Tohle už hraju zejtra“, a rázem se mi rozsvítí v hlavě, no ano, dává to ten nejjasnější smysl. Johny totiž vždycky hraje zítra a všechno ostatní zůstává daleko za ním, v tomhle dnešku, který on při prvních tónech hravě přeskočí."
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pronásledovatel do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pronásledovatel.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pronásledovatel (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pronásledovatel bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pronásledovatel doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie