Proroctví a Apokalypsy III.

Kód: 7021814

Úplný název:

Proroctví a Apokalypsy III. (kol.):

Autor a popis:

Kol., Vyšehrad, 562 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
374 Kč (468 Kč)
  / ks  
koupit
 

Zatímco v bibli je apokalyptický žánr zastoupen jen okrajově (Daniel, Zjevení), apokryfních spisů, jež do biblického kánonu nebyly přijaty, je celá řada. Pohybují se na rozhraní židovské a křesťanské literatury a dokumentují posun duchovního klimatu v prvních staletích po Kristu. Podobně jako spisy zařazené do souboru Knihy tajemství a moudrosti I.–III. Mimobiblické židovské spisy: pseudoepigrafy (Vyšehrad 1998 –1999) se některé z těchto spisů inspirovaly zvěstí Starého zákona, vznikly však později nebo jsou výrazněji christianizovány. Většina z nich však vychází již z křesťanského prostředí a ze znalosti Nového zákona.

Zabývají se dějinami světa, vznikem a zánikem říší i měst (Sibylliny věštby), stále naléhavěji však zaznívá i stará lidská otázka, jaký osud čeká dobré a zlé v ráji nebo pekle (Zjevení Petrovo, Zjevení Pavlovo). S Novým zákonem je řada těchto spisů spojena také jmény údajných autorů či hlavních postav: v blízkosti Božích tajemství se ocitají Petr, Pavel, Jakub, Jan, Maria, Tomáš, Bartoloměj. V jejich snech či stavech vytržení nezřídka vystupují andělé, kteří jim pomáhají porozumět smyslu jejich vizí. Zvláštním dokladem apokalypsy utopického typu je Zósimovo vyprávění o životě Blažených.

Český překlad dvaceti apokryfních spisů z řečtiny, latiny a koptštiny, připravený v Centru biblických studií v Praze, je doprovázen zasvěcenými úvody a komentáři.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Proroctví a Apokalypsy III. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Proroctví a Apokalypsy III..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Proroctví a Apokalypsy III. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Proroctví a Apokalypsy III. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Proroctví a Apokalypsy III. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náboženství