Prostory geografie

Kód: 2462733

Úplný název:

Prostory geografie (Matoušek Roman, Osman Robert):

Autor a popis:

Matoušek Roman, Karolinum, 310 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
280 Kč (360 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Během posledních dvou desetiletí prošla světová geografie významnými proměnami, které jsou často souhrnně označovány jako kulturní obrat. Postupná integrace geografie mezi sociální vědy a vzájemná potřeba prozkoumávat oborově čím dál „vzdálenější“ teritoria zvýšila intenzitu mezioborové komunikace a současně umožnila postupné sbližování odlišných jazyků, metod a epistemologií.

Geografie zaznamenala neuvěřitelné množství nových podnětů pocházejících z mimogeografického prostředí, ale současně se geografické myšlení stávalo daleko atraktivnějším i pro ostatní disciplíny.

Ambicí předkládané monografie je představit vybrané – v českém prostředí zatím nepříliš známé – teoretické perspektivy etablované především v posledních dvou desetiletích ve světové (především angloamerické) geografii. Odlišný jazyk, metody i epistemologie, které s sebou přináší kulturní obrat, jsou reflektovány už v samotném názvu knihy Prostor(y) geografie. I když předkládaná publikace zachycuje pouze určitou dílčí část prostorů současné geografie, věříme, že pomůže vytvořit prostor(y) pro teoretické diskuse reflektující kulturní obrat, čímž současně přispěje i k další diverzifikaci prostorů geografie.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Prostory geografie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Prostory geografie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Prostory geografie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Prostory geografie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Prostory geografie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura