Protentokrát aneb Česká každodennost 1939-1945

Kód: 8747060

Úplný název:

Protentokrát aneb Česká každodennost 1939-1945 (Michlová Marie):

Autor a popis:

Michlová Marie, Čas, 120 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
158 Kč (229 Kč)
  / ks  
koupit
 

Období Protektorátu Čechy a Morava bezesporu patří mezi nejtemnější etapy naší historie a byl o něm vydán bezpočet knih. Tato však na léta 1939-1945 nahlíží poněkud jinak: přes všechny stinné i tragické aspekty žili obyvatelé protektorátu své soukromé životy, zakládali rodiny, přiváděli na svět děti, milovali se, užívali i v omezených možnostech volných chvilek… Stejně tak nebyly přerušeny ani tisíceré nitky pracovních či úředních vztahů. Po úvodní kapitole, věnované protektorátu a tehdejším vztahům mezi Čechy a Němci obecně, se dočteme mnohé zajímavosti o kulturním a sportovním dění, trávení volného času, médiích, školství, výchově dětí a mládeže, pracovním nasazení, rodinných financích, městském i venkovském životě, dopravě, módě, stravování, roli a postavení církve, zdravotní péči a dalších otázkách - to vše z pohledu obyčejného Čecha či Moravana, jenž sice Němce nenáviděl, ale především se snažil přežít. Zvláštní kapitola je věnována smutné historii židovského a romského etnika.
Tato publikace, jež je druhým svazkem nové ediční řady Nakladatelství ČAS, věnované našim dějinám a nazvané Český ČAS, přináší tedy nový a navýsost zajímavý pohled na život v protektorátu, a to nejen díky poutavému textu, ale i díky více téměř osmdesáti reprodukcím. Neměla by proto chybět v knihovně těch, kdo se zajímají o naše moderní dějiny, a zvlášť silnou a současně čtivou výpověď o dané době může poskytnout dětem a mládeži.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Protentokrát aneb Česká každodennost 1939-1945 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Protentokrát aneb Česká každodennost 1939-1945.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Protentokrát aneb Česká každodennost 1939-1945 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Protentokrát aneb Česká každodennost 1939-1945 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Protentokrát aneb Česká každodennost 1939-1945 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Protentokrát aneb Česká každodennost 1939-1945