Provincionalistovy nepochybně pochybné pochybnosti nad nezpochybnitelností

Kód: 7272422

Úplný název:

Provincionalistovy nepochybně pochybné pochybnosti nad nezpochybnitelností (Bláha Petr):

Autor a popis:

Bláha Petr, Dauphin, 200 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
195 Kč (268 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha Provincionalistovy nepochybně pochybné pochybnosti nad nezpochybnitelností demokracie po formální i obsahové stránce navazuje na předcházející Filosofii provincionalismu. Soustřeďuje se na rozličná hlediska, která mapují dějinnou podmíněnost takového společenského uspořádání, které bývá nazýváno demokracií. Ústřední tezí přitom je tvrzení, že demokracie odhaluje pravdu o člověku. Touto pravdou ovšem je tíhnutí člověka k zakrývání si povahy skutečnosti ideály. Právě takovýmto ideálem je idea demokracie, jejíž předstih před skutečností brání pochopení skutečnosti samotné. Proto demokratický systém ve své uskutečňované podobě přináší řadu principiálních rozporuplností. Tyto rozporuplnosti vyčerpávají potenciál lidského odhodlání, který by byl zapotřebí k odvrácení všech aktuálních hrozeb. Emancipační vývoj tak člověka západní civilizace přivádí na pokraj vyčerpání perspektiv. Situace bezradnosti, která je důsledkem přílišného přecenění touhy člověka po seberealizaci, může nabídnout pouze lpění na samoúčelných stereotypech. Tím se demokracie stává sebeobranným zastíráním prosazující se totality, jejímž nosným principem je technokratizace společnosti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Provincionalistovy nepochybně pochybné pochybnosti nad nezpochybnitelností do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Provincionalistovy nepochybně pochybné pochybnosti nad nezpochybnitelností.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Provincionalistovy nepochybně pochybné pochybnosti nad nezpochybnitelností (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Provincionalistovy nepochybně pochybné pochybnosti nad nezpochybnitelností bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Provincionalistovy nepochybně pochybné pochybnosti nad nezpochybnitelností doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Světová současná literatura

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Světová literatura / Světová současná literatura / Provincionalistovy nepochybně pochybné pochybnosti nad nezpochybnitelností