Průvodce architekturou Telče

Kód: 7480035

Úplný název:

Průvodce architekturou Telče (Bláha Jiří, Indrová Martina, Goryczková Naděžda, Bláhová Lucie, Dostálová Jana): Podrobný česko-anglický průvodce památkami města

Autor a popis:

Bláha Jiří Indrová Martina Goryczková Naděžda Bláhová Lucie Dost, Národní památkový ústav, 368 stran, jazyk - čeština, angličtina, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
454 Kč (598 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.4.2018 dopoledne. 
 

Podrobný česko-anglický průvodce památkami města zařazeného do prestižního seznamu památek UNESCO.

Průvodce je věnovaný historickému městu Telči, které je od roku 1992 zapsáno na Seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Publikace má za cíl představit nejen architektonické dědictví Telče v celé své šíři od nejstarších dob až do současnosti, ale i příběhy vepsané do staveb a obrazu města v průběhu staletí. Přestože Telč patří mezi naše nejvýznamnější historická města s celosvětovým věhlasem, své komplexní, moderně pojaté uměleckohistorické monografie se dosud nedočkala. Publikace se snaží alespoň v malé míře tento nedostatek odčinit a prezentovat město nejen jako výstavné historické sídlo, ale také jako město s rozličnou stavební kulturou.
Jedno z nejautentičtějších historických měst u nás má kořeny v raném středověku a od samého počátku bylo významným centrem této části Vysočiny.

Vlastní historický vývoj města je obsahem úvodní kapitoly. Ústřední část knihy tvoří katalog s hesly jednotlivých vybraných staveb, které jsou uspořádány abecedně podle názvů ulic. Samostatná část je věnovaná komplexu zámeckých budov včetně zámeckého parku.

Publikace současně prezentuje výstupy plošného průzkumu architektury v Telči v rámci výzkumné činnosti NPÚ a dalších odborných institucí. Významným zdrojem informací jsou pramenné výzkumy archivních fondů i výstupy vědecké činnosti zaměřené na pasportizaci památkového fondu a na poznání architektury uplatněním metodiky stavebně historických a operativních průzkumů.

Kniha je tedy logickým vyústěním dlouhodobých snah NPÚ zaměřených na objevování, prezentaci a zhodnocení odkazu architektury typické pro město Telč. Je pokračováním prohlubování poznatků o architektonické tvářnosti historického města a komplexním pohledem na architektonickou tvorbu v průběhu několika staletí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Průvodce architekturou Telče do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Průvodce architekturou Telče.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Průvodce architekturou Telče (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Průvodce architekturou Telče bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Průvodce architekturou Telče doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náš svět

 
Knihkupectví / Náš svět / Průvodce architekturou Telče