První Kytice národních prasáren - Kryptadia I.

Kód: 9061101

Úplný název:

První Kytice národních prasáren - Kryptadia I. (Obrátil Karel Jaroslav):

Autor a popis:

Obrátil Karel Jaroslav, Lege Artis, 428 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
282 Kč (368 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 21.3.2018 dopoledne. 
 

Čtenáři se konečně dostává do ruky digitálně rekonstruovaný reprint prvního dílu Kryptadií, slibovaný ve Velkém slovníku sprostých slov poprvé před skoro dvěma desetiletími.

Kromě Obrátilových errat byly v textu opraveny další stovky zjevných tiskových chyb – překlepů, špatné interpunkce a logických nedůsledností, vzniklých v důsledku toho, že po sešitech vydávané dílo autor dopisoval a korigoval postupně v průběhu několika let. Nekvalitní sazba ilegálního tisku si pak vynutila další tisíce oprav poškozených liter, neodstraněných hrotků a nečistot.
Poprvé tedy kniha vychází v takové podobě, v jaké kdysi vyjít měla, kdyby jí okolnosti bývaly příznivěji nakloněny.

Díky dlouhému odstupu vynucenému objektivními okolnostmi jsme si mohli dovolit změnu původně avizovaného nešťastného názvu „Velká encyklopedie české erotiky“, který nejenže nebyl dostatečně úderný, ale především vůbec neodpovídal obsahu.
Nejde o encyklopedii, ale skutečnou erbenovskou KYTICI nejen lidového a městského folklóru, ale i umělého, často v opisech šířeného písemnictví. Není ani česká, ale vpravdě NÁRODNÍ – v intencích původního čechoslovakismu: česká, moravská a slovenská, včetně Rusínů, ale bez Němců a Maďarů, kteří, ač v ČSR tvořili početné menšiny, prostě patřili ke svým vlastním národům.
A konečně nejde zdaleka jen o erotiku, navzdory Obrátilovu původnímu akademicky se tvářícímu podtitulu „Příspěvky ke studiu pohlavního života našeho lidu“. Jeho dílo kromě suchého popisu rozličných lokálních sexuálních zvyklostí, dobových i historických, zahrnuje též příspěvky čistě pornografické, skatologické a vulgární – od lidových říkanek a písní, přes anekdoty, hádanky, hry a nápisy ze záchodků, až po nadávky a posměšky.
V češtině neexistuje trefnější jednoslovný výraz, který by to vše dokázal shrnout, než PRASÁRNY
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit První Kytice národních prasáren - Kryptadia I. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s První Kytice národních prasáren - Kryptadia I..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení První Kytice národních prasáren - Kryptadia I. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na První Kytice národních prasáren - Kryptadia I. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S První Kytice národních prasáren - Kryptadia I. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / První Kytice národních prasáren - Kryptadia I.