Psáno z Říma, psáno ze Ženevy

Kód: 8727418

Úplný název:

Psáno z Říma, psáno ze Ženevy (Havlíček Dušan, Pelikán Jiří): Výber ze vzájemné korespondence v letech exilu 1969 až 1989

Autor a popis:

Havlíček Dušan, Burian a Tichák, 336 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
214 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Dopisy dvou osobností českého posrpnového exilu jsou především kronikou exilového časopisu Listy, současně podávají obraz vzajemných vztahů mezi Čechoslováky v zahraničí i domácím disentem a jejich společného úsilí o návrat svobody.
Jiří Pelikán (1923 Olomouc–1999 Řím), v mládí radikální komunista, hledaný Gestapem který prožil německou okupaci v ilegalitě, v 60. letech 20. století čelný představitel Pražského jara, který jako ředitel Československé televize umožnil postupnou proměnu nástroje propagandy na prostor ke svobodnému šíření informací. V italském exilu založil v roce 1971 proslulý časopis Listy určený k informování občanů „znormalizovaného“ Československa a stal se také prvním československým občanem zvoleným (dokonce dvakrát) do Evropského parlamentu.
Dušan Havlíček (nar. 1923 v Brně) byl za války vězněn za odbojovou činnost. Působil jako novinář, v roce 1968 byl několik měsíců do sovětské okupace vedoucím úseku médií na ÚV KSČ. S pomocí Alexandra Dubčeka odešel jako zpravodaj ČTK do Švýcarska, kde pozdějí získal politický azyl. Působil jako vedoucí pracovník výzkumného oddělení švýcarského rozhlasu a televize. Příspíval politickými články do řady zahraničních periodik, podílel se na vydávání exilových Listů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Psáno z Říma, psáno ze Ženevy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Psáno z Říma, psáno ze Ženevy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Psáno z Říma, psáno ze Ženevy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Psáno z Říma, psáno ze Ženevy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Psáno z Říma, psáno ze Ženevy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Česká současná literatura