Psi, které člověk použil

Kód: 2605258

Úplný název:

Psi, které člověk použil (Hasil Tomáš, Hochmanová Irena, Kroulík Jiří, Říha Martin): Vesmírní psi, Horákuv laboratorní pes, Ceský strakatý pes

Autor a popis:

Hasil Tomáš, Samostatný klub chovatelů a přátel čes.strak.psa, 104 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
182 Kč (250 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Úvod je věnován prapředkům dnešních psovitých šelem a jejich vývoji až po dnešního domácího psa. Autoři přibližují tři zajímavá témata:

1. Vesmírní psi – Zavřena ve skafandru a uvězněna v umělé družici neputovala na oběžnou dráhu jen světoznámá Lajka. Ruským vědcům „posloužila“ v 50. letech minulého století celá řada psů patřičně vycvičených a upravených k letům do vesmíru.

2. Pes, který má historii – Další část knihy vzdává hold českému kynologu Františku Horákovi a jeho „práci“ – Horákovu laboratorním psu. Za pomoci zápisků a korespondence Františka Horáka a vzpomínek jeho dcery zdokumentoval a okomentoval autor příspěvku podrobně složitou a pohnutou cestu Horákova laboratorního psa za jeho důstojnou existencí.

3. Pes, který má budoucnost – český strakatý pes se stal po mnoha peripetiích úspěšným pokračovatelem Horákova laboratorního psa. Jak dokládá zejména v knize uvedená korespondence a zápisky jeho nadšených chovatelů, dlouholetá úporná snaha o záchranu a uznání tohoto ojedinělého českého plemene nevyšla nazmar.

Kniha je provázena velkým množstvím barevných a černobílých fotografií a řadou historických dokumentů, z nichž řada je publikována dosud poprvé.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Psi, které člověk použil do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Psi, které člověk použil.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Psi, které člověk použil (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Psi, které člověk použil bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Psi, které člověk použil doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu