Psoriáza a psoriatická artritida

Kód: 2042804

Úplný název:

Psoriáza a psoriatická artritida (Olejárová Marta, Fialová Jorga): Ctení o nemoci slavných spisovatelu, známých muzikantu i vaší

Autor a popis:

Olejárová Marta, Fialová Jorga, Mladá Fronta, 40 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad Ládví
 
 
 
 
 
44 Kč (55 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Čtení o nemoci slavných spisovatelů, známých muzikantů i vaší
Edice Lékař a pacient
Psoriáza (lupénka) je jedním z nejčastějších chronických zánětlivých onemocnění kůže. V České republice odhadujeme počet takto postižených lidí na 250 tisíc. Dlouho byla považována za ryze dermatologickou chorobu, ale dnes víme, že pacienti se závažnou formou psoriázy vedle toho častěji trpí metabolickým syndromem, tedy obezitou, zvýšenou hladinou tuků v krvi, cukrovkou a zvýšeným krevním tlakem, což znamená významně zvýšené riziko z hlediska kardiovaskulárních chorob, například infarktu myokardu. Přibližně 20 % pacientů s lupénkou pak trpí i postižením kloubů, u těžké psoriázy se kloubní postižení vyskytuje až u 40 % nemocných. Je prokázáno, že pacienti s psoriázou mají významně zhoršenou kvalitu života. Omezuje je nejen v práci, ale i v každodenních činnostech, zasahuje jim do partnerských a dalších mezilidských vztahů.
Moderní medicína má řadu možností jak tuto chorobu léčit a pacienti řadu možností jak s ní bojovat, nicméně vyléčit ji jednou provždy zatím neumíme. Knížka si klade za cíl poskytnout čtenáři dostatek informací o nemoci, jejím původu, projevech i možnostech léčby. Dozví se například, jak se nemoc léčila dříve, jaká jsou jednotlivá stadia jejího vývoje, co obnáší základní vyšetření pro správnou diagnózu, jaká je prognóza vývoje nemoci a také co pro úspěšnou léčbu může či spíše musí udělat pacient samotný. Mimo tyto lékařské informace publikace nabízí řadu zajímavostí o nemoci i o tom, jak s ní bojovaly světoznámé osobnosti.


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Psoriáza a psoriatická artritida do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Psoriáza a psoriatická artritida.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Psoriáza a psoriatická artritida (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Psoriáza a psoriatická artritida bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Psoriáza a psoriatická artritida doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Psoriáza a psoriatická artritida