Psychiatrie pro sociální pracovníky

Kód: 2620731

Úplný název:

Psychiatrie pro sociální pracovníky (Probstová Václava, Pěč Ondřej): Vybrané kapitoly

Autor a popis:

Probstová Václava, Pěč Ondřej, Portal, 248 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
155 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Publikace definuje znalosti, dovednosti a postoje moderní sociální praxe v péči o lidi s duševními poruchami koncipované dle biopsychosociálního modelu s akcentem na vnitřní dynamiku onemocnění a environmentální faktory. Autoři zpracovali základní popis projevů duševních onemocnění, včetně detekce rizikových faktorů, a dále charakteristiku specifických znalostí a dovedností, důležitých pro sociální práci a komunikaci s člověkem s duševním onemocněním. Zaměřili se také na pracovní vztah s lidmi s duševním onemocněním, jeho prožívání sociálními pracovníky, a rovněž na znalosti a dovednosti nezbytné pro šetření, včetně šetření sociálních faktorů (rodina, sociální síť, dostupné zdroje okolí, stigma, sociální vyloučení a inkluze), které se u řady duševních onemocnění významnou měrou podílejí na průběhu, vyústění onemocnění a dosažení úzdravy. O konceptu úzdravy pojednává samostatná kapitola, zvláštní oddíl vymezuje systém péče v ČR. Kniha je příspěvkem na cestě k nové etapě transformace psychiatrické péče.

PhDr. Václava Probstová, CSc., pracuje jako klinický psycholog, psychoanalytik a supervizor, vysokoškolský pedagog, je předsedkyní správní rady Centra pro rozvoj péče o duševní zdraví.

MUDr. Ondřej Pěč působí jako psychiatr, psychoanalytik, skupinový analytik, vysokoškolský pedagog, je mj. ředitelem Psychoterapeutické a psychosomatické kliniky ESET, předsedou o. s. ESET-HELP a konzultantem Centra pro rozvoj péče o duševní zdraví.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Psychiatrie pro sociální pracovníky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Psychiatrie pro sociální pracovníky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Psychiatrie pro sociální pracovníky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Psychiatrie pro sociální pracovníky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Psychiatrie pro sociální pracovníky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Psychiatrie pro sociální pracovníky