Psychika osobnosti v období závažných životních a společenských změn

Kód: 2461600

Úplný název:

Psychika osobnosti v období závažných životních a společenských změn (Mikšík Oldřich):

Autor a popis:

Mikšík Oldřich, Karolinum, 302 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
195 Kč (250 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.11.2017 dopoledne. 
 

Kniha navazuje mj. na autorovy publikace Psychologická charakteristika osobnosti (2001, 2007) a Hromadné psychické jevy (2007). Završuje úsilí o hlubší pochopení základních autoregulačních schopností osobnosti v interakci s reálnými životními situacemi. Zobecňuje nálezy od desítek tisíc respondentů, získané v letech 1975 až 2007 pomocí původního psychodiagnostického systému DIAROS. Vymezuje základní problémy, možnosti a cesty pronikání do vztahu psychika osobnosti - životní kontexty - interakční aktivity a kategorizuje a vykládá problémové osobnostní profily, jejich zdroje, projevy a důsledky. Na základě srovnávací analýzy nálezů v období před a po roce 1989 vymezuje osobnostní pozadí vyrovnávání se s novou společenskou realitou. Zvláštní pozornost autor věnuje souvislostem mezi osvojenou strukturou autoregulace a potenciálně novými nároky na osobnost v období společenských přeměn a aktivního začleňování České republiky do Evropské unie.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Psychika osobnosti v období závažných životních a společenských změn do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Psychika osobnosti v období závažných životních a společenských změn.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Psychika osobnosti v období závažných životních a společenských změn (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Psychika osobnosti v období závažných životních a společenských změn bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Psychika osobnosti v období závažných životních a společenských změn doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Psychika osobnosti v období závažných životních a společenských změn