Psychoanalytická párová terapie

Kód: 2620701

Úplný název:

Psychoanalytická párová terapie (Titl Slavoj):

Autor a popis:

Titl Slavoj, Portal, 264 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
364 Kč (469 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha se věnuje porozumění a pomoci párům/manželům s jejich problémy. Tradiční přístupy v manželském poradenství poskytují rady, dávají instrukce a učí páry správným formám chování.
Psychoanalytický přístup v párové terapii respektuje životní styl každého páru, postoje a hodnoty každého z partnerů. Snaží se pomoci klientům najít společnou dohodu a umožnit realizovat sebe sama ve vztahu, více si ho užít a získat z něj více podpory. Pracuje s pocity, touhami a fantaziemi (často nevědomými), které klienti do vztahu vkládají.
Teoretická část knihy nabízí přehled hlavních prvků klasické i moderní psychoanalytické teorie, které se uplatňují v párové terapii. Nejdůležitější pojmy a teorie objasňuje na příkladech z psychoanalytické praxe.
V praktické části autor formuluje svůj přístup k porozumění a terapii párových konfliktů a objasňuje vlastní teorii nevědomých přesvědčení. Zabývá se technikou párové terapie, jejími základními principy, vedením prvních rozhovorů, technikami terapie, práce se ztrátou a truchlením v terapii a ukončováním terapeutického procesu.

PhDr. Slavoj Titl je významný český psychoanalytik a psychoterapeut, člen České psychoanalytické společnosti, České společnosti pro psychoanalytickou terapii a spoluzakladatel Institutu psychoanalytické párové a rodinné terapie.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Psychoanalytická párová terapie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Psychoanalytická párová terapie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Psychoanalytická párová terapie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Psychoanalytická párová terapie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Psychoanalytická párová terapie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Muž a Žena

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Muž a Žena / Psychoanalytická párová terapie