Psychodiagnostika dospělých

Kód: 2620363

Úplný název:

Psychodiagnostika dospělých (kol.):

Autor a popis:

Svoboda Mojmír, Humpolíček Pavel, Šnorek Václav, Portal, 488 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
423 Kč (575 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Publikace, která vychází ze starší knihy M. Svobody Psychologická diagnostika dospělých, komplexně pojednává o psychodiagnostice dospělých. V první části uvádí stručný přehled hlavních metodologických požadavků, věnuje se etickým otázkám psychodiagnostické činnosti, pojednává též o psychologické diagnostice online.

V dalším oddílu se věnuje klasifikaci metod, popisuje základní klinické přístupy. Následuje výčeta popis metod splňujících psychometrická kritéria: zde je zvláštní pozornost věnována testům inteligence a testům kognitivních funkcí a organického poškození CNS. Podrobně jsou popsány významné testy, které se u nás začaly užívat nedávno a plně odrážejí současný stav psychologických poznatků (např. nejnovější verze WAIS-III, WMS-III i řada testů užívaných v neuropsychologii). Část týkající se testů osobnosti je otevřena kapitolou o projektivních metodách, kde je – vedle Bohmovy klasifikace – velká pozornost věnována komprehenzivnímu systému interpretace. Rorschachova testu podle Exnera. Rovněž je značně rozšířeno pojednání o interpretačních postupech u testu TAT. Kapitola o dotazníkových metodách je obohacena o mnohé nové metody, které se objevily v uplynulých letech a s nimiž psychologové již pracují nebo v dohledné době pracovat budou. Kniha je uzavřena pojendáním o budoucnosti psychodiagnostické práce a o psaní psychologických nálezů.

Publikace je určena pro studenty, praktikující psychology i další odborníky, kteří přicházejí do kontaktu s výsledky psychodiagnostické činnosti či ji sami provádějí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Psychodiagnostika dospělých do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Psychodiagnostika dospělých.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Psychodiagnostika dospělých (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Psychodiagnostika dospělých bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Psychodiagnostika dospělých doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Psychodiagnostika dospělých