Psychologie dítěte

Kód: 2620691

Úplný název:

Psychologie dítěte (Piaget Jean, Inhelderová Bärbel):

Autor a popis:

Piaget Jean, Inhelderová Bärbel, Portal, 144 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
202 Kč (275 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Kniha shrnuje hlavní výsledky pětačtyřicetileté práce ženevské psychologické školy. Jean Piaget v ní spolu se svou žákyní a nástupkyní na ženevské univerzitě podává syntetický obraz vývoje dítěte od narození do adolescence. Je to obraz plastický, bohatě členěný a zároveň teoreticky podložený. Poskytuje ucelený pohled na vývoj lidského jedince a obohacuje novými hledisky jeho úvahy o výchovných cílech a prostředcích.


 

Jedná se o klasické dílo moderní psychologie, s nímž by se měl seznámit každý pedagog, psycholog a student těchto oborů.


Jean Piaget (1896–1980), švýcarský psycholog, biolog, logik a epistemolog, známý především svými pracemi o vývojové psychologii. Stal se profesorem psychologie, sociologie a filozofie vědy na univerzitách v Neuchâtel, Ženevě a Lausanne. Jako profesor posléze působil na pařížské Sorbonně, kde založil Mezinárodní centrum genetické epistemologie. Zároveň byl ředitelem Mezinárodní komise pro vzdělávání, jež se stala součástí UNESCO. Mezi hlavní přínosy Piagetovy práce patří jeho uspořádání teorie kognitivního vývoje dítěte, který rozdělil do několika stadií. Patří mezi nejcitovanější psychology 20. století.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Psychologie dítěte do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Psychologie dítěte.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Psychologie dítěte (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Psychologie dítěte bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Psychologie dítěte doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti