Ptolemaiovci - Z makedonských hor na trůn faraonů

Kód: 7425070

Úplný název:

Ptolemaiovci - Z makedonských hor na trůn faraonů (Wellner Luděk Václav): Z makedonských hor na trun faraonu

Autor a popis:

Wellner Luděk Václav, Epocha, 488 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
419 Kč (595 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Dějiny starověkého Egypta patří k nejzajímavějším a nejpřitažlivějším epochám vývoje naší civilizace. Říše bájných faraonů rozkládající se kolem legendárního veletoku Nilu udávala takt dění ve Středomoří bezmála čtyři tisíce let. Již od napoleonských výprav přitahuje bez ustání pozornost historiků a archeologů a dodnes nevydala všechna svá tajemství. Nemalý podíl na dosavadním bádání mají přitom čeští odborníci. K nim se řadí i ing. Luděk Wellner, amatérský historik, jenž se studiu egyptských starožitností náruživě věnuje již třicet let a zdatně sekunduje profesionálním kolegům, jak dokládá mimo jiné touto faktografickou knihou. Zaměřil se v ní na dramatické finále Egypta, které se odehrávalo za vlády dynastie Ptolemaiovců. Systematicky mapuje osudy jejích králů, královen, potomků a příbuzných na základě aktuálních poznatků. Líčí jejich rušné a nevybíravé boje o egyptský trůn, mocenské zvraty, intriky a pády. Sleduje osudy svých hrdinů od rozpadu říše Alexandra Velikého a nástupu Ptolemaia I. k moci až po impozantní zoufalé úsilí Kleopatry o záchranu Egypta před dravým Římem. Jako na filmovém pásu nechává autor defilovat postupně všechny faraony ptolemaiovské krve jednoho za druhým, ušlechtilé charaktery stejně jako padouchy. Plasticky vykresluje spletité poměry uvnitř jejich rodu, vztahy s panovnickými rody sousedních říší tehdejšího Středomoří, politické i vojenské konflikty, dění na královských dvorech i bohatý kulturní ruch ve znamení tzv. helénismu. Text je doplněn tabulkami, portréty, rodokmeny a mapkami, kresbami a množstvím fotografií.

Nahlédnout do Ptolemaiovci - Z makedonských hor na trůn faraonů Nahlédnout do Ptolemaiovci - Z makedonských hor na trůn faraonů

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ptolemaiovci - Z makedonských hor na trůn faraonů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ptolemaiovci - Z makedonských hor na trůn faraonů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ptolemaiovci - Z makedonských hor na trůn faraonů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ptolemaiovci - Z makedonských hor na trůn faraonů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ptolemaiovci - Z makedonských hor na trůn faraonů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Ptolemaiovci - Z makedonských hor na trůn faraonů