Putin - Nezkreslená zpráva o mocném muži a jeho zemi

Kód: 8742368

Úplný název:

Putin - Nezkreslená zpráva o mocném muži a jeho zemi (Salminen Veronika): Nezkreslená zpráva o mocném muži a jeho zemi

Autor a popis:

Salminen Veronika, Daranus, 348 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
240 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Rusko není Mordor! Není to fantaskní říše zla na východě, tak jak ji v Pánovi prstenů uhnětl spisovatel Tolkien. Je to jen obrovská země, začínající u Baltu a končící na dohled Aljašky. Neumí vyrobit dobrý osobní automobil, ale rakety dělá na úrovni... Můžete se Ruska bát a stíhat ho nenávistí, nic ale už nezměníte na tom, že tady je a že v minulosti přemohlo Napoleona, stejně jako o mnoho let později Hitlera. Rusku kdysi vládl car - gosudar vseja Rusi. A potom v rudých časech diktátor Stalin a mocní, z nichž máme nejhorší zkušenosti s Brežněvem a nejlepší s Gorbačovem. Nyní je ale v čele Ruska prezident Vladimir Putin. Někdo má z něho strach a v internetových diskusích ho častuje nadávkou Putler. Někdo zas naznačí, že pracovitý, sportumilovný Putin je sekáč, byť Rusko s jeho kývnutím zabralo protiprávně poloostrov Krym. Řekněme ovšem, že Putina si lidé zvolili, zatímco Stalina nebo cara báťušku ne. A že na Rusi horuje pro „diktaturu zákona“, zatímco ti předchozí mluvili spíš o „diktatuře proletariátu“. A jistě by taky rád stál v jednom šiku s mocenským výkvětem Západu, jenomže Rusko je pro Západ příliš nevypočitatelné a nezkrotné. Putin se poprvé stal prezidentem v roce 2000, kdy v Kremlu vystřídal Borise Jelcina, zničeného po několika infarktech. Zdědil po něm rozbitý stát v moci novopečených miliardářů a regionálních baronů. Stařičký Gorbačov v lednu 2015 o Putinovi řekl: „Panoval chaos. Ekonomika byla v troskách, celé regiony chtěly odejít. Putin ten proces zastavil. A to zůstane. Dokonce kdyby Putin nic víc neudělal, toto by mu bylo přičteno k dobru.“ Pokud se k něčemu chcete vyjádřit, měli byste to znát. A týká se to i největší země světa a Vladimira Putina. Tato kniha vám k poznání Putinova Ruska nabízí klíč. Uchopte ho do ruky a odemkněte bránu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Putin - Nezkreslená zpráva o mocném muži a jeho zemi do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Putin - Nezkreslená zpráva o mocném muži a jeho zemi.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Putin - Nezkreslená zpráva o mocném muži a jeho zemi (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Putin - Nezkreslená zpráva o mocném muži a jeho zemi bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Putin - Nezkreslená zpráva o mocném muži a jeho zemi doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Putin - Nezkreslená zpráva o mocném muži a jeho zemi