Ramses II

Kód: 7303375

Úplný název:

Ramses II (Desroches-Noblecourt C.):

Autor a popis:

Desroches-Noblecourt C., Domino, 391 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
223 Kč (279 Kč)
  / ks  
koupit
 

Ramsese II., vynikajícího panovníka, vojevůdce a stavitele, lze pokládat za staroegyptského Julia Caesara, Ludvíka XIV. a Napoleona zároveň. V čele své země stál šedesát sedm let a zplodil na stovku potomků, z nichž mnohé přežil. Nesmrtelnost si zajistil stavbou nádherných chrámů; vítězstvím nad Chetity v bitvě u Kadeše zajistil Egyptu nebývalý rozkvět a blahobyt.
Věhlasná egyptoložka Christiane Desroches Noblecourt se zdaleka nespokojuje s vylíčením každodenního života velkého egyptského faraona, ale snaží se najít odpověď na dosud nezodpovězené otázky. Jaké skutečné cíle Ramses-vládce sledoval? Proč dal své jedinečné chrámy zbudovat v opuštěné krajině? Jak skutečně dopadla bitva u Kadeše? Jakými prostředky se Ramsesovi podařilo zajistit nebývalý rozkvět Egypta?
Dlouholetá mravenčí práce a zkušenosti nabyté přímo v terénu umožnily autorce přinést nový pohled na celou řadu skutečností. Zásluhou vědomostí a vypravěčského umění Christiane Desroches Noblecourt se stává dílo o Ramsesovi poutavou četbou, která zaujme každého milovníka starověkého Egypta, aniž by sklouzávalo do laciné a po odborné stránce mnohdy nespolehlivé podbízivosti.
Další knihu tohoto autora najdete v nabídce vydaných titulů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ramses II do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ramses II.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ramses II (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ramses II bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ramses II doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historické romány