Ratajský les

Kód: 8785554

Úplný název:

Ratajský les (Palán Aleš):

Autor a popis:

Palán Aleš, Pistorius & Olšanská, 264 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
206 Kč (279 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Staré zločiny jsou dávno promlčeny. Zapomněli na ně snad i jejich dřívější aktéři z padesátých let. Už nechtějí převrátit svět jako kdysi, stačí jim dožít stranou a v klidu. Jsou tu ale také ti, kteří jsou přesvědčeni, že pachatelé zločinů by v klidu žít neměli, že na zaplacení viny není nikdy dost pozdě.
Ratajský les v Posázaví se stal v lednu 1952 místem vraždy. Na hromadě klestí zde byla nalezena komunistická funkcionářka Anna Felbabová s prostřelenou hlavou. Rudá justice odpověděla na její smrt nekompromisně a propaganda jí propůjčila vlastní interpretaci. Znovu tekla krev, vinných i nevinných, na starou křivdu se navršily křivdy nové… Prošlo víc než půl století, a spravedlnost se nedostala ke slovu. Na její místo tak nastupuje msta a kolo násilí se znovu roztáčí. Ratajský les čeká na svou poslední oběť.

Román vychází ze skutečných událostí, dotváří je a fabuluje. Dvě linie příběhu z let 1952 a 1958 prolíná třetí dějová osa – ta současná. Brzy se ukáže, jak osudově spolu všechny tři souvisejí. Neboť minulost stále ještě není pohřbena.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ratajský les do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ratajský les.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ratajský les (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ratajský les bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ratajský les doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé