Realita masmédií

Kód: 2002333

Úplný název:

Realita masmédií (Luhmann Niklas):

Autor a popis:

Luhmann Niklas, Academia, 144 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
170 Kč (250 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 19.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha Realita masmédií je dalším příspěvkem Niklase Luhmanna k teorii sociálních systémů, kterou tento německý sociolog ve svých dřívejších pracích aplikoval například na sféry ekonomie, politiky, vědy, práva či umění.

Masmédia představují v Luhmannově pojetí jeden ze zásadních systémů moderní společnosti, o jehož realitě lze hovořit ve dvojím smyslu. Je to jednak jejich skutečná, reálná realita, která spočívá v jejich vlastních reálně plynoucích operacích a jako taková je závislá na technologiích. Vedle sekvence operací Luhmannn definuje ještě sekvenci pozorování, jež spoluutváří významnou úlohu masmédií v sociální konstrukci reality. Jako klíčový kognitivní systém masmédia selektují a distribuují obsahy, k nimž společnost obrací pozornost a které formují myšlení jejích členů. Realita masmédií pak umožňuje zpracovávat informace tak, aby nedošlo k destabilizaci sociálních rolí nebo přetížení sociálních aktérů.

Základní funkcí masmédií je iritace (dráždění). Tato funkce, jež je nezbytná pro udržení pozornosti a vzbuzování zájmu o určitá témata, vede k připravenosti členů společnosti zaujímat nové postoje a přijímat změny. Zároveň je namířena proti nečinnosti a strnulosti konzervativních postojů. Tím paradoxně pomáhá lidem přizpůsobovat se novým situacím v rámci probíhajících civilizačních změn. Přeložila Katrin Vodrážková.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Realita masmédií do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Realita masmédií.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Realita masmédií (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Realita masmédií bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Realita masmédií doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu