Recidivujúce infekcie dýchacích ciest a imunomodulácia u detí (slovensky)

Kód: 2042618

Úplný název:

Recidivujúce infekcie dýchacích ciest a imunomodulácia u detí (slovensky) (Jeseňák Miloš):

Autor a popis:

Jeseňák a kolektiv Miloš, Mladá fronta, 632 stran, jazyk - slovenština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
336 Kč (420 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Monografie početného týmu převážně slovenských, ale částečně i českých odborníků podává recentní pohled na problematiku opakovaných respiračních infekcí (RIDC) v dětském věku a na možnosti jejich komplexní léčby a prevence.
V úvodních kapitolách čtenář nalezne přehledné pojednání o imunitní reaktivitě lidského organismu a jejím vztahu ke vzniku RIDC. Problematika RIDC je dána do souvislosti s fyziologickou, tedy „normální“ nemocností dítěte. Současně je předložena definice RIDC, analyzována etiologie těchto onemocnění a popsán diagnostický přístup k dětským pacientům, kteří opakovanými infekcemi trpí.
Druhá, nejrozsáhlejší kapitola je věnována možnostem ovlivnění imunitního systému v dětském věku. Zabývá se mj. účinky beta-glukanů, prebiotik, nukleotidů, mateřského mléka, bovinního kolostra, nenasycených mastných kyselin, vitaminů, stopových a dalších prvků, systémové enzymoterapie, hormonů thymu a řady fytoproduktů. Následně jsou zařazeny statě na téma bakteriálních imunomodulátorů, bakteriálních vakcín, muramylpeptidů, BCG, probiotik, imunoglobulinů, transfer faktorů, syntetických a semisyntetických imunomodulačních látek, např. antihistaminik, antileukotrienů, makrolidů, fusafunginu, cytokinů a anticytokinů, palivizumabu a jiných přípravků. Závěr
kapitoly je věnován ostatním možnostem ovlivnění recidivujících respiračních infekcí - mukolytiky a expektorancii, antitusiky, kortikosteroidy, homeopatií, postupy ortomolekulární medicíny, roztoky solí, očkováním, režimovými opatřeními, klimatickou léčbou či dechovou rehabilitací.
Třetí kapitola „Imunomodulace v hraničních disciplínách“ obsahuje pojednání o této léčbě u kriticky nemocných dětí, při recidivujících bakteriálních infekcích močových cest, vulvovaginitidách a dalších onemocněních. Vhodným obohacením monografie je závěrečná kapitola zdůrazňující multidisciplinární přístup k diagnostice a léčbě RIDC včetně racionální imunomodulační léčby.
Text je bohatě dokumentován barevnými ilustracemi a obrázky, přehlednými tabulkami, schématy a grafy. Každá kapitola je vždy doplněna odkazy na recentní odbornou literaturu a stručným souhrnem či závěrem.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Recidivujúce infekcie dýchacích ciest a imunomodulácia u detí (slovensky) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Recidivujúce infekcie dýchacích ciest a imunomodulácia u detí (slovensky).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Recidivujúce infekcie dýchacích ciest a imunomodulácia u detí (slovensky) (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Recidivujúce infekcie dýchacích ciest a imunomodulácia u detí (slovensky) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Recidivujúce infekcie dýchacích ciest a imunomodulácia u detí (slovensky) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Recidivujúce infekcie dýchacích ciest a imunomodulácia u detí (slovensky)